Neděle 20. září 2020svátek má Oleg 22 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Český rozhlas nabídne od září nový program pro děti

Děti (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Děti (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Český rozhlas nabídne od září nový program pro děti, jehož součástí bude nový web i hry na mobilní platformy či takzvané chytré televize. Zachovány zůstanou čtené pohádky v pořadu Hajaja, které budou součástí nového vysílacího bloku pod názvem Rádio Junior.

Začne také nové čtení na pokračování v podání Jiřího Lábuse. Informovala o tom vedoucí Tvůrčí skupiny pro děti a mládež ČRo Zora Jandová.

V pondělí si ČRo nechal registrovat ochrannou známku Rádio Junior, pod jejímž jménem bude provozovat nový blok dětských pořadů na stanici Český rozhlas 2. Pod stejným názvem bude spuštěn také nový web určený pro děti do 12 let se třemi streamy. První dva budou věnovány písničkám, třetí se zaměří na pohádky. "Zprostředkuje přitom bohatství archivu ČRo i pohádek, které děti znají z CD," řekl Filip Rožánek z ČRo Nová média. Streamy se na webu objeví postupně během podzimu.

Další podzimní novinkou jsou aplikace pro chytré telefony, televize a tablety. "Pro chytré televizory bude mít Český rozhlas aplikaci televizního pexesa, která bude napojena na vodnické a vodní motivy. A to zas bude mít provázanost na podzimní čtení na pokračování. A na tablety chystáme různé omalovánky a hry," uvedl Rožánek.

Podzimní novinky pro děti chystá také internetové rádio Pigy, které v červnu získalo licenci pro regionální vysílání v Děčíně. Rádio provozovatele Lagardere Active ČR, které vysílá také program Frekvence 1 nebo Evropy 2, je v základní podobě zpřístupněno na internetu na stránce www.pigy.cz a v mobilních aplikacích.

"Plánujeme zásadní změny nejen v programovém schématu pohádkového rádia Pigy, ale také v jeho distribuci a rozšíření na dostupné platformy," řekla PR manažerka Lagardere Active ČR Radka Pilzová. O detailech firma zatím mlčí. "Projekt je v přípravě, takže prozatím nebudeme více prozrazovat," podotkla Pilzová.

Česká televize chystá pro děti nový program

Na děti se v budoucnu zaměří také nový kanál České televize s pracovním názvem ČT3, jehož spuštění je zatím v přípravě. V souvislosti s novým programem si Česká televize nechala registrovat ochrannou známku ČT Juni, která je ale podle mluvčí televize Michaely Fričové jen jednou z mnoha variant nového názvu připravovaného kanálu, o jehož finální podobě se teprve bude rozhodovat.

Na mladé rodiny s dětmi se pak soustředí nová celoplošná stanice TV Pohoda, která má plnohodnotný program nabídnout o Vánocích. Televizi provozuje společnost Pohoda Top Media, kterou spoluvlastní Radim Pařízek a bývalý ředitel TV Nova Vladimír Železný.

,

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!