8. listopadu 2011 15:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

eBay spustila službu pro dobročinné dražby celebrit

Americký herec Brad Pitt. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Americký herec Brad Pitt. | foto: ČTK

NEW YORK Internetová aukční síň eBay spustila zvláštní službu, na níž celebrity draží své věci ve prospěch vybrané charity.

Do dobročinných dražeb se podle agentury AP zapojí například herec Brad Pitt či zpěvačky Katy Perryová a Cher.

Brad Pitt a Angelia Jolie na premiéře filmu Kung Fu panda 2 v Los Angeles.

Brad Pitt a Angelina Jolie

Kupující tak budou moci vydražit například setkání s Pittem, přičemž vybrané peníze získá organizace, která pomáhá s obnovou New Orleansu po hurikánu Katrina. Perryová zase na eBay nabízí své červené šasy s tím, že výtěžek získá americký Červený kříž.

Aukční síň zvláštní portál zřídila poté, co se strhlo šílenství okolo dražby vlasů kanadského zpěváka Justina Biebera. Jeho lokna byla prodána za více než 40.000 dolarů, které putovaly na účet organizace pro ochranu zvířat.

Katy Perry, která získala hlavní cenu MTV za nejlepší video roku, pózuje novinářům

Katy Perry


"Celebrity si po mnoho let vybíraly eBay jako místo, kde získávaly peníze pro své charity," řekla ke spuštění nové služby ředitelka severoamerické odnože aukční síně Richelle Parhamová. Podotkla také, že eBay nebude u dobročinných dražeb strhávat z prodejní ceny zprostředkovatelský poplatek.

Aukční síň ale může ze zřízení zvláštní služby pro dražby věcí celebrit těžit i jinak. Při dražbě Bieberových vlasů se o třetinu zvýšil prodej jiných věcí nějak spojených se zpěvákem, a u těchto prodejů už eBay poplatek vybírala.

ČTĚTE TAKÉ:

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!