Středa 21. října 2020svátek má Brigita 5 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Facebook bude mít poprvé ve správní radě ženu

Sheryl Sandbergová  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sheryl Sandbergová | foto: Reuters

SAN FRANCISCO Novou členkou správní rady firmy Facebook se stane její provozní ředitelka Sheryl Sandbergová (42). Bude tak první ženou v osmičlenné správní radě firmy a kromě generálního ředitele a zakladatele firmy Marka Zuckerberga rovněž jediným členem, který zastává místo výkonného vedoucího pracovníka ve Facebooku.

Sandbergová přešla do Facebooku v roce 2008 z Googlu. Analytici upozorňovali, že ve správní radě chybí žena, již před primární nabídkou Facebooku v polovině května. Facebook neuvedl, zda jmenování Sandbergové je reakcí na tyto výzvy, ale protože je dvojkou ve firmě za Zuckerbergem, považují analytici její výběr za logický.

ČTĚTE TAKÉ:

Sandbergová je zodpovědná za vytvoření reklamních aktivit Facebooku. Často je také veřejnou tváří firmy a objevuje se na konferencích a důležitých setkáních, zatímco Zuckerberg dává přednost tomu zůstat v pozadí a zaměřuje se na produkty Facebooku.

Rovnoprávnost na americkém trhu práce

Většina velkých firem v USA má ve správní radě nejméně jednu ženu, ovšem organizace zaměřené na rovnost pohlaví upozorňují, že pro většinu z nich to tím končí. Podle zprávy o genderové různorodosti poradenské firmy Glass Lewis mělo v roce 2011 ve správní radě nejméně jednu ženu 91 procent firem z indexu S&P 500.

Na druhé straně podle jiného průzkumu však ženy obsadily pouze 16,1 procenta z celkového počtu křesel ve správních radách firem z žebříčku Fortune 500. Nejnižší zapojení žen mají firmy z energetického a technologického sektoru, napsaly agentury AP a Reuters.

,

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...