Čtvrtek 20. února 2020svátek má Oldřich 6 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Facebook tajně tvoří konkurenta síti LinkedIn, píší média

Sociální síť Facebook. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sociální síť Facebook. | foto: Reuters

NEW YORK Síť Facebook prý tajně pracuje na nových stránkách pro profesionály s názvem Facebook at Work (Facebook v práci). Nové stránky mají umožnit uživatelům oddělit jejich osobní profil od pracovního a mají konkurovat profesionální síti LinkedIn, ale také službám od společností Google a Microsoft.

Nové stránky mají umožnit uživatelům komunikovat s kolegy, spojit se s profesionálními kontakty a také spolupracovat na dokumentech. Informuje o tom server ekonomického listu Financial Times (FT). Facebook se ke zprávě odmítl vyjádřit.

ČTĚTE TAKÉ:

Zaměstnanci Facebooku již dlouho používají stránky při každodenní práci. Nyní je testují s dalšími společnostmi, píše FT s odvoláním na neupřesněný zdroj.

Aby se mohl stát nedílnou součástí života v kanceláři, bude muset Facebook získat důvěru podniků a organizací, které budou očekávat, že budou moci na stránkách vést důvěrné konverzace a sdílet důležité informace, aniž by se dostaly do rukou konkurence. Mnoho firem, které mají strach z poklesu produktivity, protože zaměstnanci tráví pracovní dobu prohlížením soukromých zpráv, nyní zakazuje používat Facebook v práci.

Facebook za deset let vyrostl z malých internetových stránek pro studenty, kteří chtěli navzájem komunikovat, v síť, kterou podle sdělení Facebooku měsíčně používá 1,35 miliardy lidí. Téměř dvě třetiny navštěvují stránky každý den. Facebook však často kritizují ochránci soukromí kvůli tomu, jak nakládá s údaji uživatelů.

,
Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...

Advantage Consulting, s.r.o.
C# DEVELOPER JUNIOR

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 25 000 - 35 000 Kč