Pondělí 17. února 2020svátek má Miloslava 11 °C občasný déšť Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Média

Hanák povýšil do představenstva Mafry. Latuske odchází

Roman Latuske spolu s Andrejem Babišem a Richardem Krajčem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Latuske spolu s Andrejem Babišem a Richardem Krajčem | foto: FOTO MAFRA Tomáš Krist

PRAHA Generálním ředitelem a členem představenstva společnosti Economia, vydávající Hospodářské noviny a další zpravodajské a ekonomické tituly, bude od září Roman Latuske. Dosud působil v představenstvu mediální skupiny Mafra (kam patří také Lidové noviny a server Lidovky.cz), odkud odejde ke konci července.

Jmenováním nového šéfa Economia završí víc než rok trvající transformaci, jejíž součástí byla mj. fúze se společností Centrum Holdings. O změnách ve čtvrtek obě vydavatelství informovala v tiskové zprávě.

"Jsem rád, že manažerský tým je s příchodem nového generálního ředitele kompletní a že se může naplno soustředit na rozvoj našeho podnikání v duchu přijaté strategie moderního vydavatelského domu v digitální informační éře," uvedl Kamil Čermák, který vydavatelství přechodně řídil po loňské rezignaci německého manažera André Warneckeho. Čermák bude nadále členem představenstva Economie.

Přichází z Mafry

Latuske má za sebou šestnáctileté působení ve skupině Mafra, naposledy jako člen představenstva, odpovědný za divizi Mafra Digital a obchod printových titulů. V novém působišti chce navázat na změny, které provedl dosavadní managment. Zaměřit se chce zejména na rozvoj produktů a oblast prodeje a marketingu. "Economia je trojka českého internetu a lídr v oblasti ekonomického a odborného tisku. To jsou výborné předpoklady pro sestavení a naplnění střednědobé strategie společnosti," uvedl Latuske. K dalším úkolům kromě pokračování procesu společného řízení titulů patří i konsolidace obchodní politiky a sjednocování přístupu k zákazníkům.

Latuske studoval bankovnictví ve Wiesbadenu, svou kariéru zahájil v oboru financování nemovitostí u německé DePfa-Bank a následně u Hypo-Bank Praha. Od roku 1998 nepřetržitě působí v mediálním odvětví, a to v různých pozicích v rámci vydavatelského koncernu Mafra.

Příchod do Economie tak současně vyvolal sérii personálních změn i v samotné Mafře, kde řízení Mafra Digital převezme dosavadní ředitel obsahu on-linové divize Michal Hanák, který se zároveň stane novým členem představenstva. Šéfredaktorem iDNES.cz místo Hanáka bude Ondřej Tolar. Obchodní úsek tištěných titulů bude řídit přímo předseda představenstva Štěpán Košík.

,
Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!