Pátek 23. dubna 2021svátek má Vojtěch 1 °C polojasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Média

Hanák povýšil do představenstva Mafry. Latuske odchází

Roman Latuske spolu s Andrejem Babišem a Richardem Krajčem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Latuske spolu s Andrejem Babišem a Richardem Krajčem | foto: FOTO MAFRA Tomáš Krist

PRAHA Generálním ředitelem a členem představenstva společnosti Economia, vydávající Hospodářské noviny a další zpravodajské a ekonomické tituly, bude od září Roman Latuske. Dosud působil v představenstvu mediální skupiny Mafra (kam patří také Lidové noviny a server Lidovky.cz), odkud odejde ke konci července.

Jmenováním nového šéfa Economia završí víc než rok trvající transformaci, jejíž součástí byla mj. fúze se společností Centrum Holdings. O změnách ve čtvrtek obě vydavatelství informovala v tiskové zprávě.

"Jsem rád, že manažerský tým je s příchodem nového generálního ředitele kompletní a že se může naplno soustředit na rozvoj našeho podnikání v duchu přijaté strategie moderního vydavatelského domu v digitální informační éře," uvedl Kamil Čermák, který vydavatelství přechodně řídil po loňské rezignaci německého manažera André Warneckeho. Čermák bude nadále členem představenstva Economie.

Přichází z Mafry

Latuske má za sebou šestnáctileté působení ve skupině Mafra, naposledy jako člen představenstva, odpovědný za divizi Mafra Digital a obchod printových titulů. V novém působišti chce navázat na změny, které provedl dosavadní managment. Zaměřit se chce zejména na rozvoj produktů a oblast prodeje a marketingu. "Economia je trojka českého internetu a lídr v oblasti ekonomického a odborného tisku. To jsou výborné předpoklady pro sestavení a naplnění střednědobé strategie společnosti," uvedl Latuske. K dalším úkolům kromě pokračování procesu společného řízení titulů patří i konsolidace obchodní politiky a sjednocování přístupu k zákazníkům.

Latuske studoval bankovnictví ve Wiesbadenu, svou kariéru zahájil v oboru financování nemovitostí u německé DePfa-Bank a následně u Hypo-Bank Praha. Od roku 1998 nepřetržitě působí v mediálním odvětví, a to v různých pozicích v rámci vydavatelského koncernu Mafra.

Příchod do Economie tak současně vyvolal sérii personálních změn i v samotné Mafře, kde řízení Mafra Digital převezme dosavadní ředitel obsahu on-linové divize Michal Hanák, který se zároveň stane novým členem představenstva. Šéfredaktorem iDNES.cz místo Hanáka bude Ondřej Tolar. Obchodní úsek tištěných titulů bude řídit přímo předseda představenstva Štěpán Košík.

,

Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

Jedovaté vztahy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

Evoluční biolog prof. Jan Zrzavý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...