2. prosince 2013 7:00, aktualizováno  10:38 Lidovky.cz > Byznys > Média

Každý sedmý Čech vloni přišel o svůj mobil či cenná data

Tablet. Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tablet. Ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PRAHA Přibližně každý sedmý Čech v předchozích 12 měsících přišel o své mobilní zařízení kvůli neopravitelnému poškození, ztrátě či krádeži. Uživatelé tak přišli i o data, která měli v chytrém telefonu, tabletu nebo notebooku uložená.

Vyplývá to z průzkumu antivirové společnosti Kaspersky Lab.

Více než osm procent respondentů z Česka uvedlo, že se jim zařízení poškodilo bez možnosti nápravy. Přes tři procenta dotázaných svůj přístroj ztratilo a ve třech procentech případů jim ho někdo ukradl. V 85 procentech chytrých telefonů a 84 procentech tabletů mají uživatelé osobní fotografie a videa.

Co je to Kaspersky Lab?

Celosvětově působící společnost zabývající se počítačovou ochranou, založená roku 1997 v Rusku. Kaspersky Lab je největší soukromý prodejce bezpečnostního počítačového softwaru.

Zdroj: Wikipedia.org

Více než polovina zařízení obsahuje e-mailovou korespondenci a třetina pracovní korespondenci. Hesla k účtům na sociálních sítích či e-mailech lze najít na 16 procentech chytrých telefonů a 19 procentech tabletů a hesla k internetovému bankovnictví obsahuje osm procent smartphonů a pět procent tabletů. Kaspersky Lab průzkum provedla mezi více než 400 Čechy. Celkem získala odpovědi 8600 respondentů v 19 zemích.

Lidovky.cz

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz