5. srpna 2014 14:24, aktualizováno  14:41 Lidovky.cz > Byznys > Média

Krásenská končí jako mluvčí rozhlasu. Kvůli obvinění za tendr magistrátu

Bývalá ředitelka odboru komunikace hlavního města Prahy Tereza Krásenská,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalá ředitelka odboru komunikace hlavního města Prahy Tereza Krásenská,... | foto: praha.eu

PRAHA Český rozhlas je od středy bez tiskové mluvčí. Tereza Krásenská se totiž rozhodla skončit kvůli obvinění, které jí policie minulý týden doručila. Figuruje mezi čtveřicí stíhaných osob, které kriminalisté podezírají z nekalého jednání při zadávání veřejné zakázky pro pražský magistrát.

„Tuto variantu jsem si sama zvolila, protože nechci, aby případ měl jakýkoliv dopad na dobré jméno Českého rozhlasu,“ komentovala svůj odchod Tereza Krásenská.

Její budoucnost v pozici mluvčí řešilo vedení rozhlasu už od pátku, kdy ho o svém obvinění informovala sama Krásenská. Ta však byla zrovna na dovolené, a tak se rozhodnutí odložilo až na úterý. „Tereza Magdalena Krásenská se dohodla s Českým rozhlasem na ukončení pracovního poměru k 31. 8. 2014,“ upřesnila vedoucí oddělení komunikace Kateřina Moravcová, která ji už nyní zastupuje.

Obvinění Krásenské souvisí s jejím působením na pražském magistrátu v pozici mluvčí a ředitelky odboru komunikace. Pracovala tam od ledna 2011 do června 2012. V té době měla na starosti i zakázku na poradenské služby z oblasti komunikace, které se podle informací serveru Lidovky.cz obvinění týká.

ČTĚTE VÍCE:

Zapleten byl do ní i radní pro životní prostředí Radek Lohynský (ODS), který patří také k obviněným. Údajně měl tlačit na to, aby město prodloužilo stávající smlouvu s firmou, která zajišťovala komunikaci projektů z oblasti životního prostředí. Město přitom správně mělo vypsat novou, regulérní soutěž.

Spolu s Krásenskou a Lohynským je obviněná i bývalá asistentka radního Soňa Karafiátová a mediální poradce Karel Tejkal coby zástupce firmy, která komunikaci obstarávala. Policie je stíhá kvůli podezření ze spáchání trestného činu sjednání výhody při zadávání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě.

spaŠárka Pálková

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!