7. srpna 2015 6:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Krejčířovi vracejí úder. Jeho matka podala trestní oznámení na detektiva

Radovan Krejčíř | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radovan Krejčíř | foto: © ČTKČeská pozice

„Stejně jako jsme poslali Radovana Krejčíře do vězení, pošleme tam i jeho matku. Jestli jí mohu něco vzkázat, chtěl bych říct: Příště, až přijedete do Jihoafrické republiky, máme pro vás připravenou celu a můžete tam se svým synem strávit zbytek svého života. Čekáme na vás,“ pronesl v televizní reportáži Paul O’Sullivan na adresu Naděždy Krejčířové, podnikatelky z Českého Těšína.

Paul O’Sullivan je jihoafrický soukromý detektiv, který rozplétá kauzy kolem nejznámějšího českého zločince na útěku. Na jihu Afriky přitom panují jiná právní pravidla: soukromé očko úzce spolupracuje s úřady.

Policie pátrá

Naděždu Krejčířovou, matku uprchlíka Radovana, detektivova slova rozčílila. Na vyšetřovatele podala v Česku trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestných činů vydírání, vyhrožování, pomluvy a křivého obvinění. Oznámením se začala zabývat pražská kriminálka, která zahájila úkony trestního řízení. Krejčířovy jihoafrické trable se zákonem se jako bumerang vrátily do ČR. Přitom z tuzemska utekl během policejního vyšetřování, když jej neuhlídali policisté při domovní prohlídce luxusního sídla v Černošicích.

Mluvčí krajského policejního ředitelství Andrea Zoulová LN s odkazem na ustanovení trestního řádu odmítla vyšetřování komentovat.

O’Sullivan si vůči majitelce Těšínské tiskárny nebere servítky. Tvrdí, že Krejčířová svému synovi pomáhá v nekalých praktikách – v nájemných vraždách nebo při přípravě zabití vlastní snachy.

Ondřej Koutník

Autor

Ondřej Koutníkondrej.koutnik@lidovky.czČlánky