1. října 2014 6:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Lidové noviny spouští novinku, přelomovou digitální čtečku

Lidové noviny - digitální čtečka novin s logem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lidové noviny - digitální čtečka novin s logem | foto: Lidovky.cz

PRAHA Kdykoli a kdekoli jen na dva kliky. Takhle snadný je princip nové čtečky. Díky ní si už od 1.října můžou lidé přečíst Lidové noviny na jakémkoli zařízení přímo z webové stránky. S takto jednoduchou digitální podobou placených titulů přichází na trh mediální skupina MAFRA jako první.

„Nová podoba přináší větší komfort a výhody našim čtenářům, kteří nově budou především našimi zákazníky, nikoli zákazníky Applu či Googlu,“ říká předseda představenstva Štěpán Košík. Nákup předplatného přímo od vydavatelství MAFRA bude cenově zvýhodněn a přinese čtenáři možnost čtení až z pěti zařízení bez ohledu na operační systém.

„Chceme vytvořit pohodlný přístup pro naše čtenáře a přinést jim noviny doslova ke snídani. Nemusíte ráno o víkendu vstávat a jít do stánku pro noviny, jen si dvěma kliky přivoláte noviny k sobě,“ přibližuje novinku Michal Hanák, člen představenstva.

Noviny a přílohové magazíny lze číst na počítači, tabletu i chytrém telefonu bez nutnosti instalace. Stačí kliknout v případě LN na www.lidovenoviny.cz, v případě MF DNES na www.mfdnes.cz.

Služba také umožňuje přístup do archivu všech vydání už od 1. ledna 2012 a to včetně magazínových příloh. V případě MF DNES budou mít zájemci možnost projít si i všechny regionální přílohy deníku.

Novinku vyzkoušejte ZDE: www.lidovenoviny.cz 

Lidovky.cz, ČTK