24. listopadu 2014 16:20 Lidovky.cz > Byznys > Média

Lidové noviny získaly za magazín Esprit prestižní evropské ocenění

Magazín LN Esprit, který získal prestižní European Newspaper Award. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Magazín LN Esprit, který získal prestižní European Newspaper Award. | foto: MAFRA

PRAHA Jedna z prestižních cen letošního 16. ročníku celoevropské novinové soutěže European Newspaper Award putuje do redakce Lidových novin. Nejstarší český deník ji získal v kategorii Magazín roku za svůj stylový měsíčník Esprit, který se už pět let věnuje módě, designu, architektuře, byznysu a umění. Soutěže se zúčastnilo celkem 194 titulů z 27 zemí.

Členové mezinárodní poroty, pocházející z devíti zemí, ocenili grafické zpracování a celkovou koncepci speciálního vydání magazínu Esprit k jeho pátým narozeninám a letního filmového vydání Esprit Film & krása. Ve stejné kategorii byly oceněny mimo jiné magazín britského Daily Telegraph, nizozemského de Volkskrant, rakouských WirtschaftsBlatt a Salzburger Nachrichten a další.

European Newspaper Award, ocenění, které získal magazín LN Esprit.

European Newspaper Award v minulosti získala prestižní média jako např. The Guardian, Die Welt nebo Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung

„Máme velkou radost z ocenění. Je to další potvrzení toho, že se z Espritu Lidových novin stává značka kvality a elegance a lídr na českém trhu luxusních suplementů. Velký dík patří především vedoucí redaktorce magazínu Evě Hlinovské a art directorovi Petru Puchovi,“ říká Veselin Vačkov, ředitel redakce Lidových novin.

ČTĚTE TAKÉ:

„Vážím si toho, že klienti stále více oceňují kvalitu, obsah a především výjimečnost magazínu Esprit. Z obchodního pohledu věřím, že tato cena přinese další zajímavé příležitosti,“říká ředitelka inzerce LN a magazínu Esprit Michaela Hromádková.

Lidové noviny letos prošly výrazným zkvalitněním obsahu, které vedlo ke zvýšení prodaného nákladu a čtenosti. Řady novinářů Lidových novin posílilo v poslední době mnoho zkušených reportérů a komentátorů. Zvýšila se původnost a citovanost zpravodajství a rozmanitost příloh. Podle nejnovějších výsledků výzkumu Media projekt za období od dubna do září si Lidové noviny denně přečte 196 tisíc čtenářů a páteční vydání s magazínem Pátek čte dokonce v průměru 258 tisíc lidí.

Lidovky.cz

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.