17. prosince 2014 8:04 Lidovky.cz > Byznys > Média

LN: Benzin je čím dál levnější, ale dopravci ceny nesnížili

Čerpací stanice. Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čerpací stanice. Ilustrační foto. | foto: Shutterstock

Skoro o korunu spadla za minulý týden průměrná cena benzinu a roky nevídané zlevňování pokračuje dál. Tento týden možná o dalších 70 haléřů.

Pohonné hmoty už stojí nejméně za poslední čtyři roky a desítky pump, které už prodávají benzin za méně než 30 korun, trhají pětileté rekordy. Přesto firmy, které jsou na cenách paliva závislé, zejména autobusoví nebo kamionoví dopravci či aerolinie, služby zlevnit neplánují.

Dále ve středečních LN najdete:

  • Alarm EU: Zastavíme fondy - Pokud Česko nepřesvědčí Evropskou komisi o kvalitě zákona o úřednících, přijde o dotace.
  • Se spisovatelem Jiřím Kamenem na cestě po Vídni - Dnes už se to těžko vysvětluje, ale pro generace uzavřené v Husákově normalizaci byla rakouská metropole tajuplným městem touhy, která se možná ani nikdy nenaplní.
  • Vánoce s dietou - Jak sestavit menu pro celou rodinu.
Lidové noviny

Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek
Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek

V Česku klesá počet porodů císařským řezem a také dětí s nízkou porodní váhou. Tyto informace zazněly na tiskové konferenci věnované perinatální péči v ČR. Příznivé zprávy souvisí s nižším počtem vícečetných těhotenství i dobré perinatální péči.