9. října 2018 14:45 Lidovky.cz > Byznys > Média

MAFRA kupuje v Česku a na Slovensku časopisecké vydavatelství Bauer Media

Sídlo vydavatelství MAFRA. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sídlo vydavatelství MAFRA. | foto: MAFRA

PRAHA Společnost MAFRA, patřící do koncernu Agrofert, převezme v Česku a na Slovensku časopisecké vydavatelství Bauer Media, které vydává tituly jako Cosmopolitan či Chvilka pro tebe. Dohodla se na tom s německou společností Bauer Media Group. Hodnotu transakce se obě strany rozhodly nezveřejnit.

Převzetí vydavatelství Bauer Media musí ještě schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

„Do rozhodnutí ze strany Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže nebudeme věc nad rámec tiskové zprávy komentovat,“ uvedla Miloslava Nováková, ředitelka Corporate Affairs pro Česko a Slovensko mediální skupiny MAFRA.

Bauer Media vydává v Česku časopisy se zaměřením na ženy, televizní programy, motoristiku nebo životní styl. V portfoliu má také bulvární tituly nebo křížovkářské časopisy. Mezi vydávaných 30 časopisů patří například tituly Rytmus života, Cosmopolitan, Chvilka pro tebe nebo Žena a život.

Loni podle výroční zprávy prodala firma společně se svou dceřinou společností Bauer Media Praha více než 43 milionů výtisků auditovaných časopisů, které si četlo 3,4 milionu lidí. Firma byla loni ve 152milionovém zisku s čistým obratem 702 milionů korun.

„Jsme přesvědčeni, že ve spojení se současnou pozicí naší společnosti v jiných segmentech vydavatelského trhu budeme schopni tituly společnosti Bauer dále rozvíjet a zvýšit jejich hodnotu pro čtenáře a rovněž pro naše obchodní partnery,“ řekl Štěpán Košík, předseda představenstva společnosti MAFRA.

Za rozhodnutím o prodeji českých a slovenských aktivit vydavatelství Bauer Media Group stojí skupinová strategie, která se zaměřuje na posílení pozice vydavatelství v regionech a zemích, na trzích anebo v rámci tržních segmentů, ve kterých má skupina potenciál udržet si anebo dosáhnout vedoucí tržní postavení. Naopak tam, kde nepatří Bauer Media Group mezi tržní lídry, hledá jiné strategické možnosti proveditelné v případě výhodných finančních podmínek.

„Skupina MAFRA je dle našeho názoru ideálním vlastníkem našich titulů vydávaných v České republice a na Slovensku, které jsou známé svou čtenářskou oblibou,“ řekl Jörg Hausendorf, člen představenstva Bauer Media Group.

Předmětem transakce nebyly aktivity skupiny Bauer Media Group na rádiovém trhu na Slovensku (Rádio Expres), ani aktivity společnosti NetBrokers Holding v obou zemích.

MAFRA vydává například deníky Lidové noviny nebo Mladá fronta Dnes, provozuje také weby Lidovky.cz a iDNES.cz. Majitelem koncernu byl současný premiér Andrej Babiš (ANO), loni v únoru jej převedl do svěřenských fondů.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz