Středa 11. prosince 2019svátek má Dana -5 °C skoro jasno Předplatné LN
23. července 2010 11:49 Lidovky.cz > Byznys > Média

Mediální expert odmítl Nečasovu kritiku České televize

Česká televize | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká televize | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Premiér Petr Nečas se pustil do kanálu ČT1 a sportovní ČT4. Podle něj neplní úkoly veřejnoprávního vysílání. Mediální odborník Milan Šmíd to označil za "nepřípustnou generalizaci"; s premiérem by však souhlasil v případě, kdyby řekl, že program ČT1 neplní úkoly veřejné služby dostatečně kvalitně.

"Tvrdit, že ČT1 svoje úkoly neplní jako celek, je nepřípustnou generalizací, které se dopouštějí zvláště ti diváci, kteří sledují ČT1 pouze občas a pouze ve večerních hodinách," uvedl pro ČTK Šmíd, který je pedagogem Fakulty sociálních věd UK.

Nečas kritizoval obsah vysílání ČT1 a sportovní ČT4 v online chatu pro server Aktuálně.cz. "Jako prostý televizní divák, ne jako předseda vlády, mohu pouze říci svůj subjektivní dojem: ČT1 a ČT4 neplní úkoly veřejnoprávního vysílání a jsou to v podstatě poplatky dotované komerční na plytkou zábavu orientované sportovní a zábavní kanály."

Česká televize se k Nečasově výroku nevyjádřila. Podle Šmída Česká televize plní svou veřejnoprávní funkci tím, že nabízí veřejnosti pořady, které komerční televize nejsou schopny vyprodukovat. "U ČT1 mám na mysli převahu české tvorby, zvláště v celodenním souhrnu - dokumenty, dětské pořady, publicistika -, u ČT4 zase informování o sportech, které nejsou pro komerční sektor zajímavé," uvedl Šmíd.

Česká televize nyní prochází zásadními personálními změnami v managementu, které generální ředitel televize Jiří Janeček uskutečňuje v rámci nynější restrukturalizace. Například novým ředitelem zpravodajství ČT a současně ČT24 se od srpna stane Roman Bradáč, bývalý zpravodaj televize v USA. V obou funkcích nahradí Milana Fridricha, který povede divizi nových médií ČT. Prozatímní programovou ředitelkou ČT po Kateřině Fričové, která televizi opouští ke konci srpna, bude Kristina Taberyová.

Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...