Čtvrtek 22. října 2020svátek má Sabina 7 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Milan Fridrich nebude kandidovat na šéfa ČT

Milan Fridrich | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Milan Fridrich | foto: Lidové noviny

PRAHA Milan Fridrich nebude kandidovat na funkci budoucího generálního ředitele České televize (ČT). Fridrich je v současnosti ředitelem oddělení Nová média a často býval zmiňován jako vážný kandidát na post šéfa veřejnoprávního média.

O Fridrichovi, který má v České televizi na starosti například vývoj nových aplikací pro mobilní telefony nebo správu webových stránek, se mluvilo jako o jednom z favoritů volby. Nyní však svoji kandidaturu vyvrátil.

"V zářijové volbě na nového šéfa ČT jsem se rozhodl po pečlivé úvaze nekandidovat," napsal v prohlášení, které mají Lidovky.cz k dispozici. Pozice generálního ředitele je podle Fridricha příliš exekutivní a nezbývá při ní čas na kreativitu a "novinařinu".

"Já se však chci s maximální energií a pokorou dále věnovat tvořivé stránce médií, práci s programem, zprávami a novými platformami," vysvětluje Fridrich. Zároveň nevyloučil, že pokud nebude s novým vedením spokojený, z televize odejde.

ŘEDITELE BUDE VYBÍRAT NOVÁ RADA

"Pokud bude zvolen respektovaný zkušený manažer a vytvoří na tomto hodnotovém základu tým a osloví mě s nabídkou spolupráce, budu v ČT rád pokračovat. Nikoliv ale za každou cenu," píše Fridrich.

V televizních i politických kuloárech často padá také jméno šéfa Janečkovy kanceláře Vladimíra Karmazína. Ten televizi dočasně vede místo Janečka, který z funkce odešel na vlastní žádost kvůli zdravotním problémům k poslednímu srpnu.

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...