Pondělí 1. března 2021svátek má Bedřich 8 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

O životě za Husáka vy mladší víte prd, říká v rozhovoru Jiří Janeček

Jiří Janeček. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Janeček. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Ředitel zpravodajství už se ve svém volném čase nebude stýkat s politiky, slibuje za svého podřízeného Jiří Janeček. Sám prý si s politiky nevolal, ale výpis z mobilu zveřejnit nechce.

LN Je krátce po volbě. Cítíte se pevnější v kramflecích? Nebudete mně to věřit, ale já se cítím pořád stejně. To místo zastávám s limitovanou chutí. Buď máte ten dort hodně rád, a nebo ho máte jenom rád, sníte ho a nezanechá to ve vás velké následky.

LN A Česká televize? Je po volbě politicky nezávislejší než před ní?
Myslím, že je víc deklarovaná. V novinách se psalo, jak jsme pod vlivem a kdoví co všechno, tak teď je vidět, že pod vlivem asi nejsme. Mně připadá logické, že kdybych já byl pod vlivem, tak by mě ti radní, kteří nejsou pod vlivem, asi nevolili. Že jo?

LN Chcete šetřit, objednal jste si personální audit od firmy Deloitte. Ale i laik se podiví, proč máte třináct ředitelů. Budete škrtat i mezi nimi?
Všude. Audit probíhá na bázi personální, ale bude se měnit i struktura. Doteď jsme stavěli dům, teď ho budeme upravovat a při tom se snažit ušetřit.

LN Jak to, že se vám ti ředitelé takhle přemnožili?
Když jste dával do kupy instituci, která byla – a já nebudu používat expresivnější výrazy – ve velmi špatném stavu, bylo třeba podnikat spousty specializovaných činností. Těžko bych třeba já zvládal pracovat na efektivnějším výběru poplatků. Čili mělo to ve své době určitou logiku. Já si myslím, že lacině říkat: máte moc ředitelů, to je dobrý. Mě zajímá výsledek. Jaký je výsledek? Máme tři miliardy na kontě. Tak asi nehospodaříme špatně.

LN Kolik auditorům zaplatíte?
Nevím, v řádech milionů. Ale vyplatí se nám to stonásobně.

LN Řekl jste, že ušetříte 20 milionů na programu...
To se týkalo pouze externích nákladů na výrobu programu. Dvacet milionů je v programu kapička, kterou vůbec nepoznáte. Za to natočíme čtvrtinu seriálu. Já hospodařím se šesti miliardami.

Celý rozhovor s Jiřím Janečkem si přečtěte v sobotním vydání deníku

Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

Reportérka Julie Mahlerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

Rozhánění nelegální párty. Policie v lednu zasahovala na večírku v domě v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...

Mord v hospodě U Dvou koček. Zloději odnesli cigarety, víno a ruce oběti

Rituální vražda v pražské hospodě U Dvou koček. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Okolo pouličních lamp tančily roje vloček. Sníh propůjčil pražským ulicím něžný a romantický vzhled. Jen jediné...