26. dubna 2019 13:04 Lidovky.cz > Byznys > Média

Padouch Thanos nechá zmizet polovinu internetu. Avengers bodují s reklamní kampaní na Google

Marketingová kampaň Avengers na Google. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Marketingová kampaň Avengers na Google. | foto: Google.com

PRAHA Poslední díl komiksové ságy Avengers, který od středy boduje v českých kinech, opravdu zasáhl celý svět. Svědčí o tom nová marketingová kampaň Marvelu, která zasáhla i největší světový vyhledávač Google.

Vtípek určený hlavně pro znalce filmů a komiksů si mohou vyzkoušet všichni. Stačí vyhledat na Google slovo Thanos, což je jméno hlavní záporné postavy v Avengers, kterého ztvárnil herec Josh Brolin. Ten se v Avengers snaží vyhladit polovinu lidstva, aby zachránil naši planetu před zničením. K tomu využívá speciální rukavici s takzvanými Kameny nekonečna.

Při vyhledání slova Thanos se vám na pravé straně obrazovky pod fotkami zobrazí zlatá rukavice. Nebyla tam umístěna náhodou. Zkuste na ni kliknout a po chvíli Google zareaguje tak, jako by šlo opravdu o Kameny nekonečna. Rukavice luskne prsty a z obrazovky monitoru začne mizet přesně polovina výsledků vyhledávání, aby svět mohl fungovat v rovnováze.

Lidovky.cz

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.