26. října 2013 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Papežův účet na Twitteru sleduje už 10 milionů lidí

Papež František | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Papež František | foto: ČTK/AP

VATIKÁN Papeže Františka sleduje na komunitní síti Twitter již deset milionů lidí. Většina uživatelů si čte komentáře nové hlavy katolické církve ve španělštině, jsou jich čtyři miliony. Papež své vzkazy píše v devíti jazycích včetně latiny a arabštiny. Oznámil to vatikánský rozhlas.

"Pro nás je důležité toto: je to papež, který chce mluvit s dnešními muži i ženami jazykem, kterému rozumí a který je běžně používán," uvedl arcibiskup Claudio Maria Celli, který má ve Vatikánu na starosti komunikaci na sociálních sítích.

ČTĚTE TAKÉ:

"Používá jazyk tweetu, jen 140 znaků, aby se přiblížil svým příznivcům," dodal Celli podle agentury ANSA. Papežovy vzkazy si lze přečíst na twitterovém účtu s názvem Pontifex.

Nepřímo přitom Františkovy tweety zasáhnou až 60 milionů lidí, odhaduje Vatikán. "Papežův tweet je přeposlán dalším přátelům a podle našich výpočtů tak získává jeho vzkazy více než 60 milionů lidí," řekl arcibiskup Celli. Vzkazy jsou podle něj určitou formou "duchovní medicíny či sprchy", prostřednictvím které papež pomáhá lidem v jejich každodenním životě.

O Twitteru:

Twitter je komunikační síť, která uživatelům umožňuje posílat a číst příspěvky, jinak také tweety, zaslané jinými uživateli.

Tweety dlouhé maximálně 140 znaků se zobrazují na uživatelově profilové stránce a na stránkách jeho odběratelů.

Lidovky.cz, ČTK