Sobota 11. července 2020svátek má Olga 15 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Projekt Pomozte dětem již vybral potřebných 9 milionů na pomoc 2324 znevýhodněným nejmladším

Nadace Kuře. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nadace Kuře. | foto: Reprofoto/Facebook: Kure Pomozte detem

Praha Sbírka 22. ročníku akce Pomozte dětem, který pořádá Česká televize (ČT) a Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS), již získala potřebných 9 288 000 korun. Akce, jejímž symbolem je kuře s červeno-bílým záchranným kruhem, v sobotu pokračovala benefičním večerem.

Účastí v televizním pořadu s názvem Kuře v bačkorách projekt podpořilo ze svého domova mnoho hudebníků a dalších osobností. Ukončení sbírky letošního ročníku je prodlouženo až do 30. června, pak bude zahájen 23. ročník.

Společný sbírkový projekt Pomozte dětem letos vybírá peníze na činnost 30 organizací pomáhajících ohroženým a znevýhodněným dětem v Česku. Na tyto projekty bylo třeba shromáždit v letošním ročníku částku přesně 9 264 818 korun, které pomohou 2324 dětem.

Koncerty natočené v soukromí známých osobností české hudební scény provedl Aleš Háma, který zároveň průběžně informoval o stavu „kuřecího“ konta. Samoobslužné natáčení umožnilo odvysílat vystoupení, aniž se porušila současná opatření. V pořadu se Háma spojil s Marii Rottrovou, Vojtěchem Dykem, Monikou Absolonovou, Miroslavem Žbirkou a Ráchel Skleničkovou, Ondřejem Rumlem, Milanem Caisem, Petrem Jandou, Barborou Polákovou, Danem Bártou, Robertem Balcarem, Ewou Farnou, Ondřejem Havelkou a jeho Melody Makers nebo Jiřím Kornem & 4TET. Diváci mohli přispět dárcovskou DMS.

Pomáhat bude také letos možné v rámci celorepublikové sbírky Peříčkového týdne, který odstartuje 4. května. Letos organizátoři nabízejí žluté peříčko především on-line a poštou, ne jako v minulých letech mezi lidmi v ulicích. Žlutá pírka dárci za příspěvek získají prostřednictvím webu. www.pomoztedetem.cz.

Cílem sbírky je zvyšovat kvalitu života dětí v Česku, vytvářet rovnocenné příležitosti pro všechny děti a podporovat práva dětí na život v rodině nebo v náhradním rodinném prostředí. Od roku 1998 se v jejím rámci podařilo rozdělit více než 243 milionů korun, podpořila více než 1550 projektů. V celkovém součtu přispěl projekt Pomozte dětem téměř 200 000 dětí.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!