Čtvrtek 12. prosince 2019svátek má Simona -4 °C sněžení Předplatné LN
26. března 2015 16:41 Lidovky.cz > Byznys > Média

Rada chce po České televizi další informace kvůli stížnosti Agrofertu

Šéf agrofertu Andrej Babiš | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf agrofertu Andrej Babiš | foto:  Dan Materna, MAFRA

PRAHA Rada pro rozhlasové a televizní vysílání si na České televizi vyžádala doplňující informace k reportážím, na které si u vysílací rady stěžuje společnost Agrofert. Podnik ministra financí Andreje Babiše si na některé příspěvky odvysílané v pořadu Reportéři ČT stěžoval také u Rady České televize.

Rada v tiskové zprávě uvedla, že po veřejnoprávní televizi žádá doložit tvrzení z reportáže „Z eráru krev neteče“. Ta se týkala možných dopadů uzavřených smluvních ujednání mezi Státní správou hmotných rezerv a společností Navos, dceřiného podniku Agrofertu. Rada se konkrétně ptá na výroky, jež podle stížnosti mohly vyvolat paniku ohledně možného nedostatku zrní v silech.

Vysvětlení rovněž požaduje u reportáže s názvem „Dřevo pro Babiše“, kde údajně nebyl poskytnut prostor řediteli společnosti UNILES, který tak mohl reagovat na zmíněná podezření. U dalších reportáží „Střet zájmů v číslech“ a „Jez? Ano“, které byly rovněž předmětem stížnosti, si rada další informace nevyžádala.

Stížnost podniku ministra financí a šéfa hnutí ANO Babiše na pořad České televize vyvolala v minulém týdnu reakci médií i politiků. Agrofert zdůraznil, že je absurdní vykládat stížnost jako snahu řídit ČT nebo omezovat svobodu slova. Premiér Bohuslav Sobotka uvedl, že ČT by se stížností, kterou tvrdě kritizovali členové opozičních i vládních stran, neměla nechat vyvést z míry.

Před radou byla i Prima a CET 21

Rada na posledním zasedání rozdávala upozornění na porušení zákona, které si vedle ČT vysloužily také FTV Prima a CET 21. Veřejnoprávní televize se podle rady provinila odvysíláním epizody Případy detektiva Murdocha, která mohla v dopoledním čase ohrozit psychický nebo mravní vývoj mládeže. Dalším prohřeškem pak bylo odvysílání reklamy na produkty BEKO, která ve vysílání ČT sport nebyla zřetelně oddělená.

FTV Prima se prohřešila upoutávkou na seriál Myšlenky zločince na stanici Prima Love, která podle rady mohla ohrozit vývoje dětí a mládeže. Provozovatel Novy byl potrestán za Televizní noviny, konkrétně reportáž „Separatisté zaútočili na nemocnici“, která údajně nedbala zásad objektivity a vyváženosti.

Lidovky.cz, ČTK
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Až patnáct procent mladých žen trápí záhadná nemoc. Lékaři si s ní nevědí rady

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Syndrom PCOS výrazně komplikuje početí. Problémy s ním trápí stále více Čechů. Některé rodiny pořízení potomka příliš...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...