7. listopadu 2013 16:28 Lidovky.cz > Byznys > Média

Šéfredaktor Robert Čásenský odchází z MF Dnes

Šéfredaktor MF Dnes Robert Čásenský. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéfredaktor MF Dnes Robert Čásenský. | foto: ČTK

PRAHA Robert Čásenský oznámil odchod z pozice šéfredaktora MF Dnes.

"Nejde v žádném případě o krok neuvážený či o reakci na nějakou aktuální událost či situaci. Tento krok jsem zvažoval již delší dobu a od konce června o něm hovořil s bývalým i současným majitelem vydavatelství," uvedl na serveru iDnes.cz Čásenský. Funkci opustí k 15. listopadu po osmi letech.

Na konci června koupil Mafru, která vydává jak Lidové noviny, tak MF Dnes a jejich zpravodajské servery Lidovky.cz a iDnes.cz, miliardář Andrej Babiš. Jeho koncern Agrofert převzal mediální skupinu 10. října.

ČTĚTE TAKÉ:

"Abych předešel případným spekulacím, dodávám také, že v žádném případě nejde o rozhodnutí vynucené. To dokladuje i skutečnost, že jsem slíbil předsedovi představenstva, že mu budu k dispozici k případným konzultacím, jak mne požádal," řekl Čásenský.

Vydavatelství Mafra vyjádřilo Čásenskému v prohlášení uvedlo, že součástí dohody o odchodu Čásenského je budoucí spolupráce na přípravě plánu příštího roku a hladkém předání vedení redakce. "O novém šéfredaktorovi deníku Mf Dnes budeme informovat v horizontu dnů," sdělil Štěpán Košík, předseda představenstva a zástupce společnosti Agrofert ve vedení skupiny Mafra.

Mediální skupina Mafra

Společnost Mafra kromě MF Dnes a Lidových novin vydává bezplatný deník Metro. Denně její deníky dosáhnou téměř milionu čtenářů. Dále vlastní televizi Óčko a internetové servery iDNES.cz a Lidovky.cz. Jejich celková návštěvnost denně přesahuje 800 tisíc lidí.

Lidovky.cz

Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek
Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek

V Česku klesá počet porodů císařským řezem a také dětí s nízkou porodní váhou. Tyto informace zazněly na tiskové konferenci věnované perinatální péči v ČR. Příznivé zprávy souvisí s nižším počtem vícečetných těhotenství i dobré perinatální péči.