31. srpna 2015 11:44 Lidovky.cz > Byznys > Média

Portál iDNES.cz mění vedení. Šéfredaktorkou bude Petrová, střídá Tolara

Bývalý šéfredaktor  serveru iDnes.cz Ondřej Tolar s oceněním Křišťálová lupa. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalý šéfredaktor serveru iDnes.cz Ondřej Tolar s oceněním Křišťálová lupa. | foto:  Petr Topič, MAFRA

PRAHA Šéfredaktorkou zpravodajského portálu iDNES.cz se stala dosavadní ředitelka redakce Naděžda Petrová . Ve funkci nahradila Ondřeje Tolara, který skončil dohodou.

Petrová stála u zrodu zpravodajské redakce iDNES.cz v roce 2000. Do Mafry se vrátila loni po dvouletém působení v Českém rozhlasu, zkušenosti má také s prací pro Českou televizi.

Tolar byl šéfredaktorem od loňského srpna, kdy nahradil Michala Hanáka po jeho přestupu do představenstva. „Pro příští období chceme mít silnější a rozhodnější vedení, naše cíle jsou významně posílit na trhu,“ uvedl Hanák. V Mafře Tolar působil od roku 2000.

Mafra je dále vydavatelem deníků Mladá fronta Dnes a Lidové noviny a bezplatných titulů Metro a týdeník 5plus2. Podle červencových údajů Netmonitoru o návštěvnosti zpravodajství z PC patřilo iDNES.cz druhé místo za portálem Novinky.cz.

Vlastníkem Mafry je společnost Agrofert šéfa hnutí ANO a ministra financí Andreje Babiše.

ČTK

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.