Čtvrtek 22. října 2020svátek má Sabina 17 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

'Imbecilní' seriál Sedmerák sází na provokaci

Režisér Jakub Kohák a představitel hlavní role Marek Taclík při natáčení seriálu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Režisér Jakub Kohák a představitel hlavní role Marek Taclík při natáčení seriálu | foto: ČT

Svérázný příběh si žádá i svéráznou propagaci, usoudil režisér Jakub Kohák. Svůj seriál Sedmerák, který tuto sobotu vstoupí do Souboje seriálů České televize, proto prezentuje jako "imbecilní".

Jak se dokáže řidič autobusu vyrovnat se skutečnosti, že mu na čele náhle vyrostl paroh? Takto zní ústřední otázka seriálu, který by natočil Jakub Kohák, kdyby jeho pilotní díl v Souboji seriálu zvítězil.

Půlhodinová ukázka, kterou budou mít diváci v sobotu možnost zhlédnout, je třetím dílem zatím nenatočené série. Hlavní hrdina Míra Batěk v podání Marka Taclíka už je zcela pohlcen svým handicapem, jejž se snaží více či méně úspěšně maskovat. Poté, co se existence jeho parohu významně střetne s jeho závazky vůči zaměstnavateli, musí začít svou situaci doopravdy řešit. A když se naskytne možnost učinit z rány osudu přednost, otevřou se Mírovi nové možnosti, jak se konečně zavděčit své věčně nespokojené manželce.

Těžký život s parohem na hlavě

Těžký život s parohem na hlavě

Pilotní díl tohoto seriálu je zařazen do úvodního souboje "rodinných" seriálů, tradiční představu tohoto žánru však naplňuje jen poněkud vzdáleně. Absurdní situace, z níž vychází, je jeho hlavní předností, a zároveň omezením, protože tváří v tvář Mírově parohu je pro postavy těžko hledat nějaká příliš vzdálená témata ke konverzaci. Přesto se seriál snaží rozprostřít satirickou síť poněkud šířeji a obout se například do vděčného terče léčitelského byznysu.

SOUBOJ SERIÁLŮ:

Před sobotním soubojem má tento seriál jednu jistotu: nikdo z diváků o něm nejspíš nedokáže mluvit urážlivěji než sám režisér. Ten pojal dotazník, který mu Česká televize v rámci propagace předložila, mimořádně "sebekriticky". Na otázku, čím se liší Sedmerák od současné seriálové tvorby, tak odpovídá: "Kromě míry imbecility vůbec ničím. Náš seriál je totiž nadmíru imbecilní. Je to tím, že ho vymyslel imbecil. Jinak se jedná o naprosto běžný příběh obyčejného člověka, který čelí nástrahám osudu. Vlastně jedné obrovské životní zkoušce." A samozřejmě neopomíjí dodat, že by souboj nejraději nevyhrál: "Tvorba seriálu je pro mě hrozně náročná rachota a otročina, která mě minimálně na půl roku zahubí".

Zda a čím Sedmerák předčí konkurenční Babičku na inzerát, mohou diváci sledovat v sobotu 12. listopadu na ČT1.

Lidovky.cz tipují

Šance seriálu:
+ Sedmerákovi nikdo nemůže upřít neobvyklost. Ti, kdo chtějí na televizní obrazovce něco nového, a budou ochotni hlasovat, pravděpodobně zvolí tuto variantu.
+ Seriál sází na nekomplikovaný humor, který může oslovit i diváky, kteří nemají v knihovničce Kafku.
+ Marek Taclík zjevně při natáčení se svým parohem dobře srostl a jeho projev je dosti věrohodný.

Handicap seriálu:
- Absurdita výchozí situace může být na někoho přece jen trochu silná káva.
- Je otázka, jak dlouho by tvůrci s Mírovým parohem jakožto téměř jediným zdrojem komických i dramatických situací doopravdy vystačili. Narostl by pak paroh třeba i jeho manželce?

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...