30. července 2014 16:35, aktualizováno  16:54 Lidovky.cz > Byznys > Média

Moderátor Voříšek nebyl důvěrníkem StB, rozhodl soud

Moderátor TV Nova Karel Voříšek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Moderátor TV Nova Karel Voříšek | foto: ČTK

PRAHA Televizní moderátor Karel Voříšek byl ve svazcích Státní bezpečnostní služby (StB) veden neoprávněně. Rozhodl o tom pražský městský soud. Informaci serveru idnes.cz potvrdila mluvčí soudu Markéta Puci. Voříšek kvůli údajné spolupráci s StB opustil na začátku loňského roku televizi Nova.

Pražský městský soud vyhověl Voříškově žalobě na ochranu osobnosti, kterou se moderátor domáhal určení, že je neoprávněně veden ve svazcích StB jako důvěrník. "S ohledem na lustrační zákon se celé jednání konalo s vyloučením veřejnosti," řekla mluvčí soudu Markéta Puci. Dodala, že o výmaz ze svazků Voříšek v žalobě nežádal.

ČTĚTE VÍCE:

Voříšek byl s rozhodnutím soudu spokojený. "Je to jasný vzkaz těm, kteří mě dehonestovali. Ale na druhou stranu chci poděkovat všem těm, a nebylo jich málo, kteří při mně stáli a věřili mi," uvedl Voříšek v tiskové zprávě.

Ministerstvo vnitra se proti rozsudku může odvolat, spor by pak rozhodoval pražský vrchní soud.

Voříšek moderoval zprávy v televizi Nova. Na podzim 2012 se z obrazovek stáhl poté, co se v médiích objevila informace o jeho údajné spolupráci s StB. Definitivně se pak s televizí Nova rozešel na začátku loňského roku poté, co se vzájemně dohodli nečekat na projednání žaloby. Na Nově působil čtrnáct let. Od loňského roku Voříšek moderuje zprávy televize FTV Prima.

Lidovky.cz, ČTK