Sobota 28. března 2020svátek má Soňa 15 °C skoro jasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Média

Soutěž Česko Slovensko má talent ovládl tanečník Atai Omurzakov

Soutěž Československo má talent ovládl vyhrál kyrgyzský tanečník Atai Omurzakov  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Soutěž Československo má talent ovládl vyhrál kyrgyzský tanečník Atai Omurzakov | foto: ČTK

PRAHA Vítězem televizní show Česko Slovensko má talent se stal tanečník stylu electro boogie Atai Omurzakov z Kyrgyzstánu. Formou textových zpráv o jeho prvenství rozhodli diváci v přímém přenosu TV Prima z Výstaviště Incheba v Bratislavě.

Vítěz získal odměnu 100 000 eur (zhruba 2,6 milionu korun), angažmá mezi těmi nejlepšími v Las Vegas a také účast ve světovém finále této soutěže. .

"Děkuji všem, kteří mi poslali hlasy. Je to moje první velké vítězství," poděkoval Omurzakov. Druzí skončili mladí artisté - strýc se synovcem - z cirkusu Jo-Joo, třetí místo patří slovenskému opernímu triu La Gioia.

O přízeň diváků se ve více než tříhodinovém pořadu utkala desítka finalistů, kteří postoupili ze tří semifinálových kol. Byli mezi nimi rovněž iluzionista Stevie Starr, dívčí taneční skupina Ladylicious, dětská zpěvačka Diana Kalashová, zpěváci Tomáš Buranovský a Eva Burešová, hudební skupina Segment a dětská zpěvačka Adéla Ferencová.

ČTĚTE TAKÉ:

Tato show zavedla před televizní kamery i publikum během tří měsíců spoustu těch, kteří vládnou něčím výjimečným - ať už sami či ve skupině. Jejich výkony zpočátku hodnotila jen porota, ale v semifinálových kolech záleželo i na diváckých hlasech. "Zde už nejde jen o talent, ale především o sympatie. Protože zvítězit dnes může opravdu každý," definoval to v úvodu Jaro Slávik, který s Martinem Dejdarem a Lucií Bílou seděl v porotě.

Bílá, která v sobotu převzala počtrnácté Českého slavíka (a dalších jedenáct má za absolutní vítězství), si během přenosu zazpívala duet s Karlem Gottem. Ten bude doma po víkendu opatrovat už 37 těchto kovových opeřenců.

Všichni finalisté se snažili a porotci jim jaksepatří fandili - vždyť sklízeli také žeň svých rozhodnutí. Polykač předmětů Stevie Starr na rozcvičení spolkl žárovku, hrál si s ohněm, polykal označené mince, které padaly z jeho úst v označeném pořadí, a nakonec v sobě otočil strany Rubikovy kostky. Činily se obě velké malé zpěvačky Dianka Kalashová a Adélka Ferencová - ta se před vystoupením přímo na pódiu rozplakala, neslyšela totiž hudbu.

Tomáš Buranovský zařadil další z čistě romantických písní a sám se doprovázel na kytaru. Eva Burešová, který prý nikdy nechtěla být v žádné talentové soutěži, zpívala s živou kapelou.

"Dobře vypadá, dobře zpívá, umí se vyjadřovat," řekl o tomto "černém koni" soutěže Martin Dejdar. Příjemně překvapili i zástupci menšinového žánru - operní trio s hity 80. let, stejně jako členové klučičí "vizuální" kapely Segment s černě podmalovanýma očima, čímž připomínali hrdiny němých grotesek.

,
Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Najdete na Lidovky.cz