Sobota 28. listopadu 2020svátek má René -1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Stamilionová Katy Perry. Americká zpěvačka ‚napsala historii‘ Twitteru

Zpěvačka Katy Perry v lesklých šatech s chlupatou sukní | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zpěvačka Katy Perry v lesklých šatech s chlupatou sukní | foto: Reuters

WASHINGTON Americká zpěvačka Katy Perry se jako první přehoupla přes hranici sta milionů fanoušků na Twitteru, informovala agentura AFP. Sociální síť v reakci publikovala kompilaci všech tweetů, které Perry od svých twitterových začátků v roce 2009 zveřejnila.

„Dnes jsme #SVĚDKY historie,“ komentoval Twitter v pátek. Svědek, anglicky Witness, je název nového alba, které Perry nedávno vydala.

Dvaatřicetiletá zpěvačka nedávno se svými fanoušky sdílela 96 hodin ze svého života. Zájemci mohli vidět, jak spala, vařila cvičila jógu, hrála si se svým psem a bavila se s zástupem celebrit, které se objevovali před jejím vchodem. I to jí mohlo dopomoci k překročení twitterového milníku.

Druhým nejúspěšnějším uživatelem Twitteru je kanadský zpěvák Justin Bieber. Toho na Twitteru sleduje 96,7 milionů lidí. Třetí je s 91 miliony bývalý americký prezident Barack Obama.

Podle webové stránky Twitter Counter, na níž se odkazuje server BBC, většinu nejpopulárnějších uživatelů Twitteru tvoří zpěváci, sportovci, mediální společnosti a několik výrazných politiků. Například Donald Trump je se svými 32,4 miliony sledujících současně na 33. místě. Za ním je pěvecká skupina One Direction a ještě o příčku níže indický premiér Naréndra Módí.

Zpěvačka Katy Perry
Katy Perry.

Není ovšem zcela jasné, kolik z těchto sledujících jsou reálné osoby a v kolika případech jde o falešné účty. To dokazují analýzy pomocí nástroje Twitter Audit, které využívají vzorek sledujících a vypočítají skóre sledující faktory jako počet publikovaných tweetů, které má determinovat, jestli jde o reálné účty.

Twitter Audit naznačuje, že falešné mohou být v případech Perry a Biebra až dvě třetiny. Trump i Obama jsou na tom v porovnání o třetinu lépe. Falešné účty mohou zakládat fanoušci, kteří chtějí svým oblíbencům „přilepšit“, ale také může jít o boty vytvořené, aby například manipulovaly s internetovými trendy.

Plaga: Stát zaplatí doučování slabších žáků, zvažujeme školu o prázdninách

Ministr školství Robert Plaga | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Příští týden by už konečně mohlo být zřejmé, kdy se minimálně prvňáčci a druháci vrátí do školních lavic. Do konce...

Covid může zabíjet i kvůli přehnané imunitě. V ohrožení nejsou jen oslabení

Druhá vlna pandemie v pražské nemocnici Na Bulovce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Většina nakažených vyleží covid-19 doma. Pro část pacientů s vážným průběhem je ale koronavirus doslova zabijákem. Tedy...

ANALÝZA: Mlčenlivá pomsta. Američané se bojí říkat, co si myslí, ukázaly volby

Jak volilo americké vnitrozemí? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Amerika odvolila a nikdo nevěděl, kdo vyhrál, i když Joe Biden to pak začal mít stále více na dosah, byť jen o nos. Ale...