27. března 2016 14:49 Lidovky.cz > Byznys > Média

Televize Al-Džazíra bude propouštět. Ruší 500 pracovních míst

Televize Al-Džazíra | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Televize Al-Džazíra | foto: Reprofoto

DUBAJ Katarská zpravodajská televize Al-Džazíra zruší asi 500 pracovních míst: propouštění se většinou dotkne jejího katarského ústředí. Společnost prochází restrukturalizací, aby se adaptovala na změny v globálních médiích, sdělila dnes Al-Džazíra. Celý multimediální konglomerát Al Jazeera Media Network má přes 100.000 zaměstnanců.

Televizní síť zahájila restrukturalizaci před několika měsíci. Chce se vyvíjet, aby „si udržela přední pozici a byla dál schopna zajišťovat vysoce kvalitní, nezávislou a agresivní žurnalistiku,“ sdělilo vedení firmy podle agentury AP.

Al-Džazíra byla založena jako arabskojazyčný zpravodajský kanál v roce 1996 s podporou tehdejšího katarského emíra Hamada bin Chalífy Sáního. V roce 2003 najala první anglickojazyčné novináře a začala expandovat v zahraničí. Nyní má více než 70 poboček po celém světě.

Konec v USA

V lednu Al-Džazíra oznámila ukončení provozu svého kanálu ve Spojených státech, kde se jí nepodařilo získat významnější sledovanost. Katarská společnost tam v roce 2013 koupila za 500 milionů dolarů (zhruba 12 miliard Kč) televizní kanál Current TV, který spoluvlastnil bývalý americký viceprezident Al Gore.

ČTK

Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny
Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny

Vláda dnes potvrdila, že od 1. ledna 2020 zvýší rodičovský příspěvek z 220 tisíc na 300 tisíc. Na vyšší sociální dávku se mohou těšit novopečení rodiče i ti, kdo příspěvek v současnosti pobírají.