Pátek 3. dubna 2020svátek má Richard 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Televize vysílá 3D záběry ze života pražské zoo

Tučňáci z pražské zoo se objeví v 3D televizi, ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tučňáci z pražské zoo se objeví v 3D televizi, ilustrační foto | foto: Shutterstock

Zvířata z pražské zoo nepřestávají přitahovat pozornost médií. Poté, co Český rozhlas uspěl se svou reality show Odhalení ze života v gorilím pavilonu, přichází nyní s další novinkou televize HD+, dostupná v síti UPC. Záběry zvířat ze zoo vysílá 3D.

Tučňáci, žirafy, hroši, velbloudi i další zvířata pražské zoo se objevují v rámci testování pořadů v 3D formátu, které televize HD+ vysílá denně od 11:30 hod, 18:30 hod a 00:30 hod. Diváci totiž mají podle zástupců televize sledovat v tomto formátu nejen pořady výrobců 3D televizorů, 3D filmy o filmu, ale především originální českou produkci.

"Jde o testovací 3D vysílání, v jehož rámci jsme chtěli natočit něco původního a českého, a navíc divácky přitažlivého. Nechtěli jsme pouštět jen převzaté 3D demo kanály, chtěli jsme vlastní originální věc. Zvířata ze zoo byla logickou volbou," řekl LN Karel Dlabač ze společnosti Sat Plus, která televizi HD+ provozuje.

3D vysílání na HD+ se opírá o dvě technologická řešení. První je určeno majitelům 3D televizorů se speciálními 3D brýlemi. Druhý typ vysílání pak mohou sledovat i ti diváci, kteří nemají 3D televizor. Postačí jim totiž pouze brýle s červeným a zeleným filtrem. Diváci jsou podle Františka Maliny, tiskového mluvčího UPC, vždy před začátkem 3D vysílání upozorněni, o jaký typ 3D pořadu jde a co si jeho sledování vyžaduje.

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

Pro rekreaci, či bydlení? Některé z chat v zahrádkářských a rekreačních... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Poradíme: Aby mateřství bylo plné radostí
Poradíme: Aby mateřství bylo plné radostí

Zjistila jste, že jste těhotná nebo už máte doma roztomilé batole? Mít děti je obrovská radost, ale zároveň to znamená přemýšlet, jak vše zorganizovat a zaplatit. Na zdraví, zvlášť těch nejmenších, nelze šetřit. Poradíme vám, kde získat nějaké výhody a ušetřit.