Středa 3. června 2020svátek má Tamara 23 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

U redakce ruského opozičního listu někdo umístil klece s ovcemi. Na vestách měly nápis Press

V pondělí někdo před budovu umístil tři klece s živými ovcemi v modrých vestách... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V pondělí někdo před budovu umístil tři klece s živými ovcemi v modrých vestách... | foto: Reuters

Moskva  Ruský opoziční list Novaja gazeta čelí sérii výhružek ze strany neznámých pachatelů. Ti v polovině října ke dveřím redakce v Moskvě položili pohřební věnec a koš s uřezanou hlavou berana. V pondělí někdo před budovu umístil tři klece s živými ovcemi v modrých vestách s nápisem press. Jaký měla mít tato akce význam, není jasné, list se nicméně obrátil na policii.

Novaja gazeta si vydobyla uznání investigativní žurnalistikou, která v minulosti stála život několika jejich novinářů, včetně známé kritičky Kremlu Anny Politkovské nebo novinářky a obhájkyně lidských práv Natalje Estěmirovové. Loni v dubnu čelil list výhrůžkám kvůli článku o údajném pronásledování homosexuálů v autonomním Čečensku.

V polovině října položil neznámý pachatel ke dveřím redakce pohřební věnec s výhrůžkami jednomu z novinářů listu Denisu Korotkovovi. Později se tam objevil i koš s uřezanou hlavou berana a výhrůžkami celé redakci. Korotkov dříve několikrát psal o ruském miliardáři Jevgeniji Prigožinovi a ruských vojenských aktivitách v Sýrii.

Tři klece, v každé z nichž byly tři ovce, v pondělí někdo přivezl v autě a umístil před budovu redakce. List se kvůli tomu obrátil na policii.

„O takových věcech nežertujeme. Bereme bezpečnost (našich novinářů) velmi vážně,“ uvedla v pondělí mluvčí redakce Naděžda Prusenkovová.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Otestováno dětmi: Kniha plná pohádek a známých postaviček od Disneyho
Otestováno dětmi: Kniha plná pohádek a známých postaviček od Disneyho

Oblíbené postavičky od Disneyho, jako jsou Minnie a Mickey Mouse, ožívají v knížce s příběhy na dobrou noc. Jak se líbí dětem a pomáhají jim usnout?