Neděle 29. března 2020svátek má Taťána 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

VIDEO: Originální znělky pro novou stanici CNN Prima News nahrál živý 50členný symfonický orchestr

Studio CNN Prima News | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Studio CNN Prima News | foto: CNN Prima news

Praha Vysílání zpravodajského kanálu CNN Prima News budou provázet znělky, které nahrál symfonický orchestr. Pro televizní vysílání je vytvořil devadesátičlenný tým hudebníků a skladatelů platformy Soundsgate, sdělil v pátek za CNN Prima News Adam Halmoši. Televize Prima má svůj zpravodajský kanál spustit na jaře, podrobnosti oznámí 11. března na tiskové konferenci.

„CNN Prima News bude první zpravodajskou stanicí v České republice, která divákům nabídne originální znělky nahrané živým symfonickým orchestrem. Jejich finální zvuk vznikal pod vedením Chrise Egana, rezidenta Abbey Road Studios, kde nahrávali mezi jinými také legendární Beatles,“ uvedl Halmoši.

Generální ředitel skupiny Prima Marek Singer zdůraznil, že hudební podoba upoutávek, předělů a znělek bude společně s logem, tvářemi a grafikou tím hlavním, podle čeho CNN Prima News divák bezpečně rozezná od ostatních.

Na natáčení znělek se několik měsíců podílel tým hudebníků, autorů, dramaturgů, skladatelů a zvukových mistrů. Hudba vznikala ve spolupráci se čtveřicí skladatelů, kterou tvoří Petr Wajsar, Elia Cmíral, Zuzana Michlerová a Tomáš Živor, uvedl Halmoši.

V hlavní roli žesťové nástroje

„Opravdovou odlišnost jsme si dovolili například u znělky počasí, která je klidnější a méně akční. Všechny ostatní, to znamená zprávy, sport, doprava, jsou v pohybu, hraje zde velkou roli žesťová sekce, tedy trubky, trombony, lesní rohy, a naopak více v pozadí je ta lyrická, dřevěná sekce, tedy flétny, hoboje, klarinety, která si zahraje víc právě ve znělce počasí,“ poznamenal Wajsar.

Hudbu nahrál ve studiu Národního domu v pražském Karlíně padesátičlenný symfonický orchestr Soundsgate orchestra pod taktovkou dirigenta Dominika Svobody. „Jde o průlom, protože až na výjimky se televizní znělky tvoří virtuálně. Teď hudební banky a počítače nahradili hudebníci, nástroje a skvěle sehraný orchestr,“ uvedl Svoboda.

Logo CNN Prima News

Logo CNN Prima News

Záměr spustit čistě zpravodajskou televizní stanici na základě licence od CNN oznámila Prima loni na začátku dubna. Program má začít vysílat do roka od tohoto oznámení. Na začátku prosince televize oznámila, že zpravodaje přestěhovala do nového studia ve zrekonstruované budově v Praze Na Vinici a zahájila několikaměsíční testovací fázi. Moderovat a připravovat ranní vysílací blok bude Libor Bouček, na přípravách se podílí také moderátorka Markéta Fialová
.

Premium

KOMENTÁŘ: Koronavirus je hrou o čas. Do roka onemocníme všichni

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejdéle do roka koronavirem onemocníme všichni. Jde jen o to, aby se lidé s těžším průběhem choroby mohli během...

Premium

Úspěšný recept na koronavirus pochází z Číny a zní jasně: Chce to být tvrdý!

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Inspirace pro svět: Jak se vlastně Číně podařilo silně zkrotit zákeřnou chorobu? Zatímco pro většinu Západu se...

Premium

Koronavirus nám vletěl do imunitně naivní populace, tvrdí parazitolog Ježek

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tým primáře Oddělení klinické mikrobiologie a parazitologie Petra Ježka z příbramské oblastní nemocnice je jedním z...

TIP NA VEČEŘI: Co všechno se dá připravit s toustís?
TIP NA VEČEŘI: Co všechno se dá připravit s toustís?

Redakce si pro vás připravila několik nápadů na lahodné pokrmy z toustís, které můžete znát také pod názvem „english muffin“. Na snídaňové bulky tak už nemusíte chodit do fast foodu, ale snadno si je připravíte i doma.

Najdete na Lidovky.cz