27. března 2015 6:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Zrušená Active TV dostala další pokutu, zaplatí přes milion korun

Active TV nedostává od RRTV pokutu poprvé | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Active TV nedostává od RRTV pokutu poprvé | foto: Lidovky.cz

PRAHA Rada pro rozhlasové a televizní vysílání uložila společnosti TV CZ, provozující stanici Active TV, čtyři pokuty v celkové výši přes milion korun. Půlmilionovou sankci udělila za teleshoppingový blok na erotickou linku, který vzhledem k rannímu odvysílání mohl ohrozit mravní a psychický vývoj dětí.

Vedle půlmilionové pokuty má společnost zaplatit také 300 tisíc korun za teleshoppingový blok EZO.TV, ve kterém si diváci podle rady mohli doporučení z obrazovky vyložit jako náhradu lékařské péče a zanedbat tak léčbu závažných onemocnění.

Pokutu 200 tisíc korun potom firma dostala za to, že na písemnou výzvu radě nezapůjčila záznam vysílání Active TV z loňského ledna. Menší pokutu 50 tisíc si firma vysloužila za kvíz ve stejné televizi, kdy po divácích požadovala správnou odpověď, která ale byla v rozporu s pravidly soutěže.  

Program Active TV, který v březnu ukončil vysílání v pozemní televizní síti, se dostal do hledáčku Rady pro rozhlasové a televizní vysílání již poněkolikáté. Naposledy to bylo letos v lednu, kdy rada uložila tři pokuty v celkové výši 900 tisíc korun za údajně nekalé obchodní praktiky.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
JUNIOR KONSTRUKTÉR/KA

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 40 000 - 55 000 Kč