Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Měsíčník Full Moon vstupuje zítra do 'ostrého provozu'

Ekonomika

  11:55
V sobotu 26. června vyjde druhé, „ostré“ číslo hudebního měsíčníku Full Moon, vydávaného brněnskou společností Kyeo Shows, jejímiž podílníky jsou Martin Kozumplík, Adam Nenadál a bývalá redaktorka LN Jana Kačurová.
Tématem druhého čísla bude Iggy Pop, který vystoupí v Ostravě, ilustrační foto

Tématem druhého čísla bude Iggy Pop, který vystoupí v Ostravě, ilustrační foto foto: Reuters

"Uvidíme, jestli časopis vydrží alespoň do druhého čísla," napsal o Full Moon minulý týden týdeník Reflex, který mu věnoval jinak pochvalnou zmínku. Zdá se, že vydrží. Druhé číslo se alespoň hlásí o pozornost.

"Zvukovka je za náma, v publiku stovky lidí a my dáváme poslední line-check. Jsme trochu nervózní, asi jako každý, kdo je poprvé na pódiu. Pamatujeme si texty? Nezradí nás technika? Nevypískají nás? Ha, improvizujeme. Nemáme ponětí, co se honí muzikantům v hlavě před prvním koncertem. Nejsme muzikanti, jsme jenom fanoušci. Texty si pamatujeme. Je jich přes třicet, mají 320 tisíc znaků s mezerama a podílely se na nich na dvě desítky lidí. Časopis stojí 99 Kč, je k dostání na webu www.fullmoonmagazine.cz a na vybraných distribučních místech, jejichž seznam je na taktéž na webových stránkách," píše redakce měsíčníku.

Druhé číslo má volně spojovat tajemná osoba mistra Banksyho, jehož graffiti dokument Exit Through the Gift Shop bude mít premiéru na festivalu v Karlových Varech. Jako "téma" čísla by se dal označit Iggy Pop, který vystoupí na Colours of Ostrava. Další články by měly být o Muse, CocoRosie, Die Antwoord, Black Cobra a Jello Biafrovi - ti všichni mají během července v Česku vystupovat na klubových a festivalových pódiích. Redakce sama je nejvíc hrdá na sekci reportů z evropských koncertů a hudebních festivalů, například festivalu Primavera v Barceloně. Časopis má 116 stran, redakce jej chce vydávat opravdu v den úplňku.

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...