Středa 7. června 2023, svátek má Iveta, Slavoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Microsoft ve službách Applu. Slíbil udělat Office pro iPad

Ekonomika

  8:10
NEW YORK - Americká softwarová společnost Microsoft by koncem tohoto měsíce mohla představit verzi svého kancelářského balíku Office pro populární počítačové tablety iPad od společnosti Apple.

Menší verze iPadu foto: Reuters

Zpráva vynesla akcie společnosti na úroveň, na níž byly naposledy za internetového boomu na přelomu tisíciletí. Informaci přinesla agentura Reuters.

Investoři se už delší dobu snaží Microsoft přesvědčit, aby upravil Office pro použití v mobilních zařízeních založených na jiném operačním systému než na jeho Windows. Analytici odhadují, že verze Office pro tablety iPad by firmě přinesla na tržbách zhruba 2,5 miliardy dolarů (téměř 50 miliard Kč) ročně.

ČTĚTE TAKÉ:

Podle zdroje by tabletovou verzi Office mohl představit nový generální ředitel Microsoftu Satya Nadella na tiskové konferenci, která je plánována na 27. března do San Franciska. Microsoft se k podrobnostem konference odmítl vyjádřit.

Akcie Microsoftu vzrostly během dne až o pět procent na 39,90 dolaru a tržní hodnota firmy se zvýšila o 15 miliard dolarů. Od Nadellova jmenování na počátku února už kurz akcií firmy získal deset procent. Na 40 dolarech byl Microsoft naposledy v červenci 2000, před krachem bubliny internetových akcií.

Microsoft už má připraveny verze Office pro iPad a iPhone několik měsíců. Podle zdrojů Reuters ale jejich uvedení na trh dosud brzdily vnitřní rozepře. Microsoft již nabízí Office Online na telefonech se svým operačním systémem Windows a jako internetovou verzi zdarma.

Autoři: ,