6. listopadu 2006 14:19 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Ahold se zbaví polských a slovenských prodejen

Ahold | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ahold | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

AMSTERODAM Řetězec maloobchodů Ahold se zbaví svých prodejen v Polsku a na Slovensku a v budoucnu své aktivity zaměří na Českou republiku. Společnost nyní prodává U.S. Foodservice a prodejny Tops. U.S.

Nizozemský maloobchodní řetězec Ahold se zbaví svých prodejen na Slovensku a v Polsku a své snahy ve střední Evropě zaměří na Českou republiku. Podnik to oznámil v revizi svých strategických záměrů.

Ahold v České republice kontroluje řetězce Albert a Hypernova a na českém trhu loni s obratem 36 miliard korun zaujímal třetí místo. Nová strategie ale předpokládá hlavně prodej americké součásti U.S. Foodservice a prodejen Tops. U.S.

Foodservice kvůli rozsáhlému účetnímu skandálu před čtyřmi lety Aholdu zkomplikoval život, takže řetězec se ocitl na pokraji bankrotu. Ahold si teď stanovil cíl do konce roku 2009 snížit provozní náklady za celou skupinu o půl miliardy eur.

"Od krize v roce 2003 už jsme dokončili komplexní revitalizační program. Výrazně jsme snížili dluh, prodali majetek, který nesouvisel s naší hlavní činností, transformovali byznys a finanční toky a vyřešili otázky spojené s vyšetřováním a mnoha soudními spory," uvedl v tiskové zprávě prezident a výkonný ředitel Aholdu Anders Moberg.
Lidovky.cz, ČTK