Sobota 16. ledna 2021svátek má Ctirad -6 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Historky pojišťováků: erotika s vyrážkou a parkování na lávce

Během této jízdy s vozidlem sestoupal po delším vícestupňovém schodišti až k lávce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Během této jízdy s vozidlem sestoupal po delším vícestupňovém schodišti až k lávce. | foto: Slavia pojišťovna

PRAHA S končícím rokem vzpomínají zaměstnanci tuzemských pojišťoven na ty nejbizarnější historky, se kterými se na ně klienti obrátili. Ve snaze být v popisu škody co nejkonkrétnější a nejvýstižnější vyplodili často vtipné příběhy.

Ráno 17. února se u vysokoškolských kolejí v Liberci objevila na lávce pro chodce Škoda Felicia. Sjela tam po delším schodišti a řidič z místa nehody zmizel. Policie rozhodla, že pokud auto neohrožuje průchod chodců, může být na místě zanecháno.

Z dosud nezjištěných příčin vjel řidič mimo komunikaci u budovy vysokoškolských kolejí v Liberci směrem k lávce pro chodce.

Řidič vjel mimo komunikaci k lávce pro chodce.

„Tento zřejmý vtípek bez známého pachatele však přišel Slavia pojišťovnu, kde mělo vozidlo sjednané povinné ručení, na téměř 50 tisíc. Poškozeno totiž bylo žulové schodiště, po kterém vozidlo sjelo, a jeho majitel požadoval náhradu škody,“ uvedla pojišťovna.

Během této jízdy s vozidlem sestoupal po delším vícestupňovém schodišti až k lávce.

Během jízdy sestoupal po delším vícestupňovém schodišti až k lávce.

Zde poškozené vozidlo zanechal a z místa dopravní nehody utekl neznámo kam.

Zde poškozené vozidlo zanechal a z místa nehody utekl neznámo kam.

Největší kuriozity vznikají tradičně při nahlašování pojistných událostí od motoristů. "Prvotní příčinou nehody je podle mne arogantní řepná kampaň, přičemž nepomohly ani zimní pneumatiky," hlásil nehodu klient pojišťovny Allianz.

"Potvrzení od lékaře sice nemám, protože uměl jen finsky, ale přiložená fotodokumentace snad hovoří jasně, že tyto bodance komárů jsou srovnatelné se šlápnutím na mořského ježka, kterého inzerujete jako pojistný případ," uvedl další.

"S poškozenou žiju ve společné domácnosti, tu však máme už několik let rozdělenou na obývák a pokoj," popsal rodinné poměry třetí.

Erotická alergie

ERV pojišťovna zaznamenala hlášení škody, kdy klientovi byly odcizeny věci z hotelového pokoje v době, kdy byl na semináři o prevenci kriminality.

ČTĚTE TAKÉ:

Robustnější klientka této pojišťovny zase na dovolené plácla po zadnici člena animačního týmu. Ten ztratil rovnováhu, spadl do bazénu a utopil drahý mobil, který měl v kapse.

Jiná žena zase zdokumentovala silnou sluneční alergii po celém těle velmi naturalistickými fotografiemi erotické povahy.

Zloděj-znalec a odolné kosočtverce

Také likvidátory ČSOB Pojišťovny zaujala některá hlášení klientů. "Zloděj musel být znalec, protože zmizela všechna moje cédéčka od Metalliky, zatímco manželčina zůstala bohužel na místě," uvedl jeden.

"Na naší nové fasádě se přes noc objevily jisté geometrické obrazce. Takové ty kosočtverce. S novým pojetím fasády jsem nebyla vůbec spokojena. Kosočtverce neladily ani barevně, ani s celkovou koncepcí domu. A nakonec ještě odolávaly veškeré mé snaze o odstranění," uvedla další.

ČTĚTE TAKÉ:

"Chtěl jsem trochu zamachrovat před novou holkou. Seděli jsme v centru na zahrádce u kávy. Profrčel kabriolet. Skoro jako ten můj. Tak jí jen tak mimochodem říkám: Tím tě odvezu. Zabralo to, ale moc mi nevěřila. Za rohem jsem pro změnu nevěřil já. Auto bylo fuč a holka taky," zněl popis pojistné události připomínající spíš námět nového filmu pro teenagery.

,

TEST e-shopů potravin: Ráno objednáte, po obědě pečete. Nebo za tři dny

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když před necelými třemi lety testovala MF DNES internetové prodejce potravin, nacházela se většina Čechů ve stadiu...

Zařiď to, nebo ti vypálím barák. Jak fungovala fotbalová chobotnice

Roman Berbr na mimořádné valné hromadě Fotbalové asociace ČR. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Pro Náčelníka, jak mu přezdívají, bylo přichystáno pravé šampaňské, propiska s gravírovaným jménem Berbr, manžetové...

Tečka za čínskou érou. Skupina Lobkowicz řeší zavírání dalších pivovarů

Pivovar Klášter | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Skupina Lobkowicz se zbavuje „těžkého nákladu“. V ohrožení jsou tři ze sedmi pivovarů. Kromě Uherského Brodu a Kláštera...

Kila půjdou dolů, sebevědomí nahoru. Zapojte se do Novoroční výzvy
Kila půjdou dolů, sebevědomí nahoru. Zapojte se do Novoroční výzvy

Shodit vánoční kila je přetěžký úkol, ale jde to. Dokonce i doma a tak, aby vás to bavilo. Stačí se zapojit do padesátidenní novoroční výzvy od...