18. listopadu 2014 10:24 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Podvody v Eurojackpotu. Česká kriminálka se zabývá známou loterií

Loterie (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Loterie (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Policie prověřuje údajné nelegální sázení v mezinárodní loterii Eurojackpot v Česku. Lidem tu měla nabízet sázky firma Lottoland sídlící na Gibraltaru. Uvedl to deník E15.

V Česku má licenci na Eurojackpot pouze loterijní společnost Sazka, která na gibraltarskou firmu podala trestní oznámení. Eurojackpot se hraje v šestnácti evropských zemích a výhry dosahují částek až v řádu miliard korun.

Firma Lottoland údajně začala nabízet možnost sázení na Eurojackpot přes web v češtině. Šéf Sazky Robert Chvátal deníku E15 řekl, že případem se už začala zabývat hospodářská kriminálka.

 Údajné nelegální sázení prověřuje i ministerstvo financí, pod které spadá regulace loterií. Náměstek ministra Ondřej Závodský oznámil, že úřad obdržel řadu podnětů upozorňujících na sázení v Eurojackpotu přes Lottoland.

Pokud by se potvrdilo, že byl porušen zákon o loteriích, mohl by stát udělit až desetimilionovou pokutu. Představitelé firmy Lottoland se ke kauze nevyjádřili.

Češi mohli poprvé vyhrát v Eurojackpotu 10. října. Zájem o sázky tehdy předčil očekávání Sazky a neklesal ani poté.

Koncem října evidovala Sazka vklady za více než 57 milionů korun, 310 tisíc sázenek a 830 tisíc sázek. Na jedné sázence může být více vsazených sloupců, někteří sázející si navíc předplácejí více losování.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!