24. dubna 2009 9:22 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

ČEZ odpustil zálohy tisíci lidem bez práce

Průměrný zákazník ušetřil asi čtyři tisíce korun. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Průměrný zákazník ušetřil asi čtyři tisíce korun. | foto: Lidové noviny

ČESKÉ BUDĚJOVICE Celkem 1250 nezaměstnaných klientů společnosti ČEZ v celé republice zatím využilo nabídku odpuštění platby tří měsíčních záloh na elektřinu. Firma už před dvěma měsíci nabídla těm svým zákazníkům, kteří po 1. březnu přijdou o práci a zaregistrují se na úřadu práce, že nemusí tři měsíce za sebou platit za elektrický proud v domácnosti.

Výše jedné odpuštěné zálohy je omezena na maximálně 7500 korun. Nabídka platí do konce letošního roku."Množství našich zákazníků, kteří naší nabídky zatím využili, zhruba odpovídá našemu očekávání," řekl LN mluvčí ČEZ Ladislav Kříž s tím, že celý projekt se teprve rozjíždí.

Firma své zákazníky pojistila pro případ ztráty zaměstnání u pojišťovny Kooperativa, která zálohy na elektřinu hradí. Lidé mohli začít fyzicky uplatňovat tuto formu slevy od 1. dubna. I když je znění pojistné smlouvy mezi ČEZ a Kooperativou neveřejné, nezaměstnaní zákazníci mohli zatím ušetřit celkem 5 milionů korun.

"Průměrná domácnost našich zákazníků platí měsíčně na zálohách zhruba 1300 korun, za tři měsíce tedy necelé 4000," uvedl Kříž. Nabídka odpuštění záloh se nevztahuje na klienty, kteří byli v posledním roce odpojeni od elektřiny kvůli dluhům.


Najdete na Lidovky.cz