21. ledna 2012 9:00 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Chcete dobrou práci? Dejte o sobě vědět

LinkedIn | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy LinkedIn | foto: Reprofoto

Sociální síť LinkedIn je stále oblíbenější nástroj pro hledání práce. Podle Ariela Ecksteina, evropského ředitele, se firma snaží pomáhat nejen personalistům, ale celému byznysu.

LN Kam LinkedIn směřuje? Jaké služby bude chtít do budoucna svým zájemcům nabízet?
Naše strategie vždycky byla poskytovat uživatelům, co potřebují, a nakonec, konstantně se inovovat. V současnosti mnoho profesionálů ví, že je třeba mít svoji vlastní online identitu. Ale to je jen část hodnoty, kterou jim může pracovní profesionální síť přinést. Když jde o náš internetový sociální život, všichni jsme ochotni sdílet, komentovat a spoluúčastnit se společnosti a přesně to se stává stále víc součástí našeho normálního života.

LN A tímto směrem chcete tedy jít i s LinkedIn?
Tak se vyvíjejí i profesionální sociální sítě. Sítě jako ta naše můžou být efektivním místem pro získávání inspirace, nápadu, znalostí a nacházení mentorů, kontaktů a klientů. Máme už teď milion skupin na LinkedIn, kde lidé aktivně dělají byznys. Snažíme se vychytat některé věci, které uživatelům pomůžou více využívat jejich sítě a pomůžou jim dělat jejich práci lépe a nacházet jim nové možnost.

LN Co tím konkrétně myslíte?
Například jsme vytvořili nástroje pro lepší networking. LinkedIn Today přináší každý den nejlepší zprávy, podle toho, co uživatelovy kontakty čtou a doporučují. Také jsme zprovoznili zlepšovák, díky kterému jednoduše můžete zažádat o práci.

LN Vaši síť používá spousta ředitelů firem. Budete se snažit síť upravit i pro studenty?
Podle některých odhadů je ve světě 640 milionů profesionálních pracovníků, myslím tím lidi, kteří myslí svoji práci vážně a chtějí se v ní zlepšovat. LinkedIn spojuje 135 milionů lidí a máme dva nové uživatele každé dvě sekundy. Naši uživatelé jsou ti, co rozhodují amají vyšší příjmy, stejně jako studenti nebo absolventi, kteří chtějí díky kontaktům získat lepší vhled do oboru. Mladší generace se snaží budovat svoji kariéru a identitu v oboru. Máme 14 milionů studentů a absolventů jako členy. Ti členové, kteří jsou v síti aktivní, mají ze své komunikace větší výhodu.

LN Ke konci minulého roku LinkedIn pořádal konferenci o nezaměstnanosti, čestným hostem byl americký prezident. Jak můžete pomoci zlepšit zaměstnanost?
Na dnešním velmi konkurenčním pracovním trhu je velice důležité o sobě nepřetržitě dávat vědět. K tomu slouží LinkedIn milionům uživatelů po Evropě. Není to jenom o tom, sehnat přes síť práci, ale také dopomoci si k uspokojivým výsledkům, když už práci máte. Naše síť pomáhá lidem spojovat se s důvěrnými kontakty, a zpřístupňuje jim tak možnosti, které pomáhají i ekonomice.

LN Máte nějaké statistiky o tom, kolik lidí našlo přes LinkedIn práci?
Nemáme přesná čísla. Ale pro náborové aktivity představuje LinkedIn skvělý zdroj informací v reálném čase. Díky tomu jsou personalisté schopni oslovit i pasivní kandidáty, a mohou tak vybírat z daleko většího množství lidí.

LN LinkedIn je také první sociální síť na burze. Když se podíváte zpětně, jaké jste na tom získali zkušenosti?
Vstup na burzu nám posloužil jako skvělé zázemí, díky kterému jsme zvýšili povědomí o nás po celém světě.

LN Není to nadšení kolem sociálních sítí jenom bublina?
Sociálním sítím roste vliv ve světě byznysu, vytvářejí nové příležitosti, to je také důvod, proč v sociální sítě věříme.

Najdete na Lidovky.cz