9. dubna 2013 14:19 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

V Praze se sejde mozkový a finanční trust, věří pořadatelé milionářského veletrhu

Millionaire Fair je populární i v Rusku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Millionaire Fair je populární i v Rusku | foto: Reprofoto

PRAHA Poprvé se bude v Praze pořádat milionářský veletrh, který volně naváže na obdobné mezinárodní výstavy. Česká verze nazvaná Billionaire fair nabídne mezi 27. až 29. září v paláci Žofín luxusní zboží a služby od padesátky vybraných firem.

Mezi návštěvníky nehledejte "obyčejné lidi z ulice". Pořadatelé vpustí pouze ty zájemce, které si předem prověří.

"Lidé se na akci dostanou tak, že se akreditují na webových stránkách a budou prověřeni naším týmem co do solidnosti, validity a bezúhonnosti," oznámila na tiskové konferenci ředitelka veletrhu Věra Rašková. Akce je podle ní pouze pro klienty vysokého společenského postavení nebo ty, co budou mít doporučení.

ČTĚTE TAKÉ:

Především však budou muset mít peníze na účastnický poplatek, který nebude malý. Vstupné se bude prodávat ve třech cenových kategoriích, přičemž nejdražší lístek bude dosahovat až 25 tisíc korun. Ceny levnějších vstupenek však nechtěla Rašková prozradit.

Pořadatelé se inspirovali v myšlence zahraničních veletrhů Millionaire Fair. Chtějí prý navázat na prvorepublikovou tradici, kdy se do české metropole sjížděli významní evropští obchodníci.

Žádný supermarket, ale limitované série

Tvrdí, že přehlídka luxusu je pro bohaté lidi, kteří "nenakupují v supermarketech, ale vyhledávají limitované série výrobků a jsou ochotni za ně vydávat astronomické částky".

Veletrh by měl představit luxusní zboží známých značek; od módy, automobilů, jachet, uměleckých děl i například novinek bank pro klienty s milionovými konty. "Je to setkání mozkového a finančního trustu a mělo by navazovat na setkání, která se uskutečňovala od roku 1891, kdy se scházeli mecenáši, průmyslníci a další v Praze," dodala Rašková.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
ZÁMEČNÍK V PROVOZU

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 22 000 - 26 000 Kč