19. listopadu 2015 10:20 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Inspekce si vyšlápla na Alberty a Penny. Chyběly ceny, jednou vrátili méně

Penny market | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Penny market | foto: Lidové noviny

PRAHA Četné stížnosti zákazníků motivovaly Českou obchodní inspekce, aby vyslala své lidi zkontrolovat obchody řetězců Albert a Penny. Lidé poukazovali na problémy s nabídkou a prodejem některých druhů zboží. Inspektoři prošli dvě desítky obchodů.

Porušení ochrany spotřebitele prokázali inspektoři ve třech prodejnách.

Penny Market si připsal dva hříchy. Ve dvou případech neinformoval o aktuální ceně výrobků. A zároveň v jedné z nich účtoval zlevněné zboží za původní cenu.

V Albertu zase zákazníkovi vrátili při platbě pětisetkorunovou bankovkou o čtyřicet korun méně, než bylo na pokladně. O výši pokut pro Penny a Albert rozhodne správní řízení.

“Spotřebitelé by si toto či podobné jednání neměli nechat líbit a okamžitě by měli žádat nápravu. Prodávající je povinen ceny správně účtovat, a to ve výši uvedené u zboží, v případě akčních nabídek v souladu s deklarovanými cenami,“ říká Jan Štěpánek, ředitel inspektorátu ČOI pro Středočeský kraj a Prahu.

Inspektoři se do prodejen vydali v týdnu od 26. do 30. října. Kontrolovali zejména dodržování povinností, které prodávajícím stanoví zákon o ochraně spotřebitele

Lidovky.cz

Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci
Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci

Výchova dětí je těžká disciplína a neexistuje univerzální návod. Jak potrestat dítě, které neposlouchá? Fyzické tresty, zákazy nebo stačí jen domluva? Odborníci v tom mají jasno.

Najdete na Lidovky.cz