25. března 2009 14:05 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Karlovarský porcelán získá jeden zájemce

karlovarský porcelán | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy karlovarský porcelán | foto: ČTK

KARLOVY VARY Věřitelský výbor dnes rozhodl o prodeji zbytku firmy Karlovarský porcelán (KP), která je v konkurzu. Čtyři závody budou prodány společně jednomu zájemci, firmě Hengis. Insolvenční správce Tomáš Čermín ale nechce zveřejnit prodejní cenu. Nabídek na koupi bylo několik.

Podle Čermína trvalo rozhodování relativně dlouho, protože věřitelský výbor se snažil nabídky zájemců ještě jednáním navýšit. "Upravená nabídka byla pro věřitelský výbor nejvýhodnější," uvedl Čermín s tím, že Hengis nabídku zvýšil podstatně. Podotkl, že rozhodování bylo komplikované, protože nerozhodovala jen cena, ale i snaha o zachování tradice a zaměstnanosti v regionu.

Provoz v závodech KP v Nové Roli, Klášterci, Lesově a provoz sítotisku v Karlových Varech má skončit 31. března. Podle Čermína zřejmě nebude možné plynule přejít na výrobu pod jinou značkou. "K určité technické odstávce bude muset dojít. Náš odhad je několik týdnů," řekl.

První ze závodů krachující společnosti byl už prodán. Závod v Chodově koupila firma Epiag Lofida - Porcelán CZ z Dalovic u Karlových Varů za 25,6 milionu korun. I tam by se měla výroba zachovat. V jaké podobě, ale zatím není jasné.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!