9. srpna 2012 14:00 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Komerční banka zavádí bezkontaktní platby pomocí iPhonů

iPhone | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy iPhone | foto: ČTK

PRAHA Komerční banka nabídne klientům do konce srpna možnost provádět bezkontaktní mobilní platby prostřednictvím telefonů iPhone 4 a 4S. Telefonem bude možné platit všude, kde jsou akceptovány bezkontaktní karty Visa. Stejnou službu pro uživatele iPhonů připravuje také Česká spořitelna, která v červenci zahájila pilotní fázi testování nové aplikace.

Pro získání možnosti bezkontaktně platit iPhonem musí uživatelé ke svému telefonu připojit přídavné zařízení a stáhnout si z internetového obchodu společnosti Apple doprovodnou aplikaci. Přídavné zařízení, které je vybavené čipem NFC, v němž je mobilní karta Visa uložena, bude v případě Komerční banky stát 1500 korun. Platnost takzvané iKarty bude tři roky.

ČTĚTE TAKÉ:

Banka připravuje podobnou službu i pro chytré telefony vybavené čipem NFC a systémem Android od firmy Google.

První iKarty vydá banka na konci srpna

Komerční banka vydá první karty pro bezkontaktní platby iPhonem na konci srpna a prozatím klientům nabídne 100 až 1300 těchto karet. "Limitovanou edici iKarty získají klienti i neklienti banky na dvou pobočkách Komerční banky v Praze a Brně nebo na internetových stránkách KB," uvedl vedoucí platebních karet Komerční banky Petr Polák. Mobilní platební kartu lze vedle bezkontaktního placení použít také k nákupům zboží a služeb na internetu.

Zařízení funguje tak, že klient po aktivaci platební karty v telefonu, spustí aplikaci KB iKarta a přiloží svůj telefon vybavený přídavným zařízením k platebnímu terminálu, který akceptuje bezkontaktní platby. U plateb do 500 korun není nutné zadávat PIN.

Česká spořitelna zahájila testování

Česká spořitelna zahájila v červenci pilotní fázi testování nové aplikace. "Vzhledem k více než pozitivním ohlasům ze strany našich zaměstnanců-testerů nyní přicházíme za našimi klienty s žádostí o spolupráci. Pokud budou uživatelé s novou aplikací spokojeni, nabídneme ji všem našim klientům během několika následujících měsíců," uvedla ředitelka odboru Rozvoj platebních karet České spořitelny Marie Hešnaurová.

NFC technologie

Technologie NFC (near-field communication) se stává populární hlavně díky chytrým telefonům. Nejviditelnější je její využití právě v případě platebních karet. Na čip NFC je možné umístit informace, stejně jako je to možné na čipové nebo magnetické karty.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!