10. října 2012 10:57 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Kontrola našla ve skladu jídlo vedle pneumatik, falešný alkohol a tisíce vajec

Nevyhovující sklad potravin a lihovin ve Valašských Kloboukách. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nevyhovující sklad potravin a lihovin ve Valašských Kloboukách. | foto: SZPI

BRNO Ve zcela nevyhovujících podmínkách byly skladovány potraviny a lihoviny v neregistrovaném velkoobchodě Otakar Belák ve Valašských Klouboukách. Státní zemědělská a potravinářská inspekce sklad uzavřela.

Inspekce sklad kontrolovala 6. října večer na žádost Policie České republiky ve Zlíně, která u podnikatele zabavila větší množství kolkovaných i nekolkovaných lihovin.

ČTĚTE TAKÉ:

"Viditelně neudržované prostory se vyznačovaly vysokou prašností, opadávající omítkou ze stropu i stěn a provozovatel zde společně s potravinami skladoval i pneumatiky, autodíly a nábytek. Absence klimatizace navíc zboží vystavovala venkovnímu kolísání teploty," uvedl mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Adresa skladu potravin

Adresa skladu potravin

SZPI podle něj uložila zákaz uvádět do oběhu 9180 kusů vajec, protože provozovatel neprokázal jejich původ předložením nabývacích dokladů. Nebylo tak možné ověřit, zda vejce nejsou skladována po uplynutí doby použitelnosti.

"Provozovatel rovněž porušil ustanovení zákona o potravinách tím, že svou činnosti neregistroval u SZPI, přestože se evidentně zabýval obchodováním s potravinami. Pro uvedené prohřešky bude s provozovatelem zahájeno správní řízení," uvedl také Kopřiva.

Lidovky.cz, ČTK