26. října 2007 13:45 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Kulhánek opouští vedení Škoda Auto

Vratislav Kulhánek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vratislav Kulhánek | foto: Jan HroudaLidové noviny

BERLÍN/MLADÁ BOLESLAV V době, kdy mladoboleslavská firma Škoda Auto hlásí razantní zvýšení zisku, odchází z vedení její dlouholetý šéf. Vratislav Kulhánek končí ve funkci předsedy dozorčí rady. "Je to moje rozhodnutí a dohoda s koncernem," řekl Kulhánek.

Z funkce podle svých slov odchází kvůli tomu, že se nechce dostat do podezření ze střetu zájmů. Přechází totiž jako neexekutivní člen do představenstva nizozemské mateřské firmy největšího tuzemského prodejce ojetých vozů AAA Auto. "Sice by to nebyl jednoznačný konflikt zájmů, ale mohl by být. Dohodli jsme se na tomhle řešení," uvedl Kulhánek.

Koncern Volkswagen Group, jehož je Škoda Auto součástí, oznámil, že Kulhánek opustí dozorčí radu k 31. říjnu a ujme se jiných úkolů "v zázemí" výroby automobilů. Dozorčí radě, která bude nového šéfa
volit, byl na Kulhánkovo předsednické místo navržen její dosavadní člen Hans Dieter Pötsch.

Kulhánek řekl, že mu nyní přibude pracovních povinností. "Předsednictví v dozorčí radě Škody Auto nebylo nijak mimořádně časově náročné, zatímco u AAA Auto je třeba vybudovat strukturu a dostat tu firmu na špičkovou úroveň. Tam bude daleko víc práce," řekl manažer.

Do dozorčí rady Škody Auto se Kulhánek dostal po sedmi letech v roli šéfa představenstva. Za jeho působení vzrostl prodej vozů, zvýšily se tržby i export. Automobilka uvedla na trh nové modelové řady Fabia, Superb a druhou generaci modelu Octavia. Během Kulhánkova působení v čele dozorčí rady pak přišly i modely Roomster a druhou generaci Fabie.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz