10. května 2009 19:24 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

LN: Dluhy z kreditních karet lámou lidem vaz

Kreditní karty jsou častou příčinou dluhové pasti | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kreditní karty jsou častou příčinou dluhové pasti | foto: Shutterstock

PRAHA Kreditní platební karty se stávají noční můrou mnoha lidí. Kvůli ekonomické krizi a s ní spojenou ztrátou zaměstnání řada Čechů v posledních měsících čerpala úvěr z kreditních karet, aby pokryla výpadek příjmů.

Finanční situace se ale těmto lidem ve většině případů nezlepšila a kreditní karty místo toho, aby jim pomohly překlenout svízelnou situaci, jim ještě uškodily.

Právě kreditní karty nyní patří mezi nejčastější důvod, proč se lidé dostávají do dluhové pasti.

„V exekucích majetku lze v poslední době pozorovat nový trend, který považuji za alarmující. Kromě tradičně vymáhaných dluhů například za plyn, elektřinu či telefon se stále více objevují nesplácené spotřebitelské úvěry a mezi nimi kreditní karty. Exekuce milionových částek jsou téměř minulostí, většina dluhů se pohybuje pod částkou sto tisíc korun,“ řekl Hynek Filip, jednatel společnosti Sampa Invest, která provozuje poradenský web DebtAid.cz, určený pro předlužené domácnosti.


Další podrobnosti
a téma věnované soudům a exekutorům
si přečtěte v pondělním vydání deníkuNajdete na Lidovky.cz