23. února 2010 12:30 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Největší světový aukční portál eBay je ode dneška v češtině

Ebay v češtine | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ebay v češtine | foto: Reprofoto

PRAHA Globální aukční portál eBay je ode dneška v češtině. Mutaci v místním jazyce tak firma zprovoznila dříve, než se všeobecně očekávalo, ačkoli platební systém PayPal, jehož prostřednictvím za nákupy na eBay platí většina lidí, zatím v češtině není. Podnik o tom dnes uživatele informoval v e-mailové zprávě.

Česká mutace portálu eBay nabízí prakticky totožné funkce, jakými disponuje původní americká verze i další mutace, jako je německá, britská a další. Z české stránky funguje i propojení se systémem PayPal, ten už ale s uživatelem dál komunikuje zatím pouze anglicky.

eBay minulý týden uvedl, že do konce března zprovozní mutaci portálu v dalších evropských jazycích, vedle češtiny také v ruštině, řečtině, norštině, dánštině a švédštině. V těchto jazycích podle sdělení firmy bude později i PayPal. Společnost již dříve v tiskovém prohlášení uvedla, že si dané země vybrala na základě poptávky.

eBay má podle záznamů registrátora NIC.cz předplacenou i českou doménu, takže na české stránky eBay lze vstupovat zadáním www.ebay.cz, i když je pak uživatel přesměrován na globální stránku firmy.

Rozhodnutí eBay přichází v době, kdy se firma snaží podpořit počet transakcí na svých stránkách, zpřístupnit svoji službu více zákazníkům a zvýšit její spolehlivost. Stále více také klade důraz spíše než na aukce na transakce za pevnou cenu.

Zisk eBay v posledním čtvrtletí loňského roku prudce vzrostl na 1,36
miliardy USD (25,6 miliardy Kč) z předloňských srovnatelných 367 milionů USD. Firmě pomohl mimořádný zisk z prodeje Skype, ale také vysoký růst v platební divizi PayPal a vyšší předvánoční prodej.

Počet aktivních registrovaných uživatelů, což je pro investory hlavní ukazatel toho, jak se společnosti daří lákat nové prodávající a kupující, stoupl o tři procenta na 90,1 milionu.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!