5. července 2012 20:52 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Zkrachovalá cestovka nezaplatila hotel, turisté se museli vystěhovat

Cestovní agentura (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cestovní agentura (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Několik klientů zkrachovalé CK Globaltour, kteří zůstali v Turecku, se muselo přestěhovat do jiného hotelu. Cestovní kancelář totiž tureckému zprostředkovateli za ubytování svých klientů nezaplatila.

O zbylé turisty, jimž kvůli neuhrazeným platbám za ubytování rovněž hrozilo vystěhování, se postarala pojišťovna, informaci poskytla mluvčí České podnikatelské pojišťovny Renata Čapková.

ČTĚTE TAKÉ:

"Zabezpečili jsme ubytování pro klienty, kterým vedení hotelu v odpoledních hodinách nařídilo opustit již zaplacené pokoje. Z celkového počtu 193 se tak bude muset přemístit pouze cca 16 klientů," uvedl ředitel úseku neživotního pojištění České podnikatelské pojišťovny Václav Hönig. Server Novinky.cz dnes napsal, že po některých klientech Globaltouru požadovali turečtí zprostředkovatelé ubytování doplatek zhruba 300 eur.

Turisté, kteří s Globaltourem cestovali, jsou ubytovaní celkem ve 12 hotelech. Potíže s úhradou za ubytování se vyskytly jen v jednom z nich, uvedla Čapková. Kromě úhrady chybějících peněz za ubytování turistů zařizuje ČPP i jejich návrat do Česka. Náklady na let, kterým by se měli vrátit domů, by nyní měly být uhrazeny.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

CK Globaltour byla menší cestovní kanceláří, která se specializovala na prodej leteckých zájezdů do Turecka. Vlastníkem CK se základním jměním 200 000 korun je jedna fyzická osoba. V Turecku se nyní nachází jejích bezmála 200 jejích klientů, dalších zhruba 250 lidí má u cestovní kanceláře zakoupené zájezdy, na které již patrně neodletí.

V Česku letos oznámilo úpadek pět cestovních kanceláří, Globaltour byla čtvrtou v pořadí. Poslední byla dnes liberecká BG Travel. Předtím kvůli finančním potížím skončily CK Asteri tour, CK Redgreentours a CK Filip.

ČTK, Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
MISTR SMĚNY

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz