29. července 2009 11:00 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Nový trik vykradačů bankomatů: zalepení otvorů na peníze

Bankomat | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bankomat | foto: Lidové noviny

PRAHA Zloději v Česku našli nový způsob, jak okrást lidi, kteří si vybírají peníze z bankomatů. Princip je prostý: lapkové zalepí otvor pro výdej peněz hliníkovou lištou. Pak stačí, aby se okradený na čas vzdálil, a zloději lištu i s penězi jednoduše vypáčí.

Policie proto důrazně radí pořádně si bankomat před výběrem peněz prohlédnout. Na první pohled totiž nemusí být jasné, že je otvor na peníze zalepený.

Čtenář Jan Páv, který se stal obětí podobného podvodu v centru Prahy, naštěstí zavolal policii mobilem přímo z "místa činu". "Šel jsem si vybrat peníze. Klasika: vložení karty, zadání PIN, volba částky a žádost o stvrzenku. Karta i stvrzenka vyjely, jen peníze jsem nikde neviděl. Ale ani otvor, ze kterého by měly vylézt!" řekl LN Jan Páv, který tak málem přišel o velkou sumu peněz.

Přivolaná policie zjistila, že na výdejní dvířka kdosi nalepil hliníkovou lištu. "Ta měla na spodní straně oboustrannou lepicí pásku, na níž se přilepily moje peníze. To jsme zjistili, když jsme tu lištu vypáčili," doplnil Páv.

Více informací o tom, jak si bezpečně vybírat peníze najdete dnes v deníku