26. března 2009 9:39 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Orco požádalo o ochranu před věřiteli

Realitní společnost Orco Property Group v Paříži požádala o soudní ochranu před věřiteli. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Realitní společnost Orco Property Group v Paříži požádala o soudní ochranu před věřiteli. | foto: Lidové noviny

PRAHA Realitní společnost Orco Property Group v Paříži požádala o soudní ochranu před věřiteli. Cílem firmy je urychlit strategickou a finanční restrukturalizaci. Akcie podniku se obchodují na burzách v Praze, Paříži, Varšavě a Budapešti. Pražská burza pozastavila na obchodování s akciemi a dluhopisy Orca na celý dnešní den. Obchodování bude bude obnoveno v pátek, pokud burza neobdrží další zásadní informace.

Orco uvedlo, že se potýká s problémy při realizaci plánovaného odprodeje majetku, a to v důsledku situace na realitních trzích. Potíže ale pociťuje i při splácení půjček, které mají některé součásti skupiny.

"S podporou soudní ochrany před věřiteli získá management čas na to, aby mohl obnovit finanční zdraví firmy a pokročit v jednání, která jsme začali s našimi finančními partnery," poznamenal generální ředitel Jean-François Ott.

Firma Atlantik finanční trhy oznámila, že pozastavila investiční doporučení k akciím firmy Orco. Doposud oceňovala akcie Orka na 10,6 eura, asi 291 korun, a dlouhodobým investorům radila "nákup". Její krátkodobý výhled k akciím Orka byl ale "negativní". Akcie Orco v Praze ve čtvrtek zpevnily o 6,66 procenta na 157,05 koruny.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!