19. května 2015 12:15 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Pivo pod míru a falešné dresy. Polovina obchodníků při MS šidila

Zabavená replika dresu Jaromíra Jágra Českou obchodní inspekcí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zabavená replika dresu Jaromíra Jágra Českou obchodní inspekcí. | foto: ČOI

PRAHA/OSTRAVA Povedený hokejový šampionát v Česku se neobešel bez nepoctivých prodejců. Česká obchodní inspekce zjistila nedostatky v polovině kontrol zaměřených na obchody, stánky a restaurace během hokejového šampionátu.

Nedostatky našli inspektoři v 53 procentech případů.

Kontroloři z ČOI se soustředili přímo na sportovní areály v Praze a Ostravě, kde se zápasy odehrávaly, a na další místa zaměřená na prodej nejrůznějšího zboží a suvenýrů souvisejících s šampionátem. 

Inspekce zabavila 200 kusů padělků v ceně 539 tisíc korun. Nejčastěji šlo o dres s ochrannou známkou Jágr 68.

„Nedostatky zjistili naši inspektoři ve více než polovině kontrol. 

Za méně závažné prohřešky uložili na místě 58 pokut za téměř 90 tisíc korun, dalším 66 kontrolovaným subjektům budou uloženy pokuty ve správním řízení,“ uvedl ředitel inspektorátu ČOI v Praze Jan Štěpánek.

Zabavená replika dresu Jaromíra Jágra Českou obchodní inspekcí.
Zabavená replika dresu Jaromíra Jágra Českou obchodní inspekcí.

Mezi zjištěné nedostatky patřilo nedodržení deklarované míry podaných nápojů, neseznámení spotřebitele s cenou prodávaných výrobků či prodej padělků hokejových dresů. 

Celkem provedli inspektoři 232 kontrol, porušení některého z předpisů zjistili ve 123 z nich.

Lidovky.cz

PORADÍME: Jak vybrat zimní boty pro děti?
PORADÍME: Jak vybrat zimní boty pro děti?

Zima pomalu, ale jistě klepe na dveře, a proto je nejvyšší čas myslet na zimní obutí vašeho dítěte. Dětská nožka roste rychlostí blesku, a tak se každoročnímu nákupu sezónní obuvi nevyhnete.