Středa 8. dubna 2020svátek má Ema 3 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Pozor na nebezpečnou pračku Candy, protrhlý buben prorazil vanu

Nebezpečná automatická pračka Candy GO 1460 D | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nebezpečná automatická pračka Candy GO 1460 D | foto: Reprofoto

PRAHA Na tuzemském trhu je k dostání nebezpečná automatická pračka Candy GO 1460 D. Když tuto pračku testovala německá spotřebitelská organizace Stiftung Warentest, roztrhl se při odstřeďování buben. ČTK to dnes sdělil Václav Beneš ze spotřebitelského časopisu Test.

Buben se podle Beneše roztrhl u dvou testovaných kusů pračky Candy GO 1460 D. U první pračky po 752 pracích cyklech, což zhruba odpovídá pětiletému provozu pračky. U druhého přístroje se buben roztrhl po 1328 cyklech, tedy přibližně po devítiletém až desetiletém provozu.

Buben prorazil plášť i vanu
"U obou testovaných kusů pračky při rychlosti odstřeďování 1400 otáček za minutu povolily svary na bubnu. Porušený buben prorazil vanu a plášť pračky. Úlomky poškozených částí vystřelily z pračky až do vzdálenosti tří metrů," upozornil Beneš.

Nebezpečná pračka Candy GO 1460 D.

Německé zastoupení společnosti Candy podle Beneše vyhodnotilo riziko jako nízké. Testované pračky údajně pocházely z malé série. Přesto byli němečtí majitelé tohoto modelu automatické pračky vyzváni k dobrovolné prohlídce přístrojů v odborném servisu.

"Vzhledem k tomu, že pračka Candy GO 1460 D se prodává i v ČR, vyzývá časopis TEST společnost Candy k zaujetí stanoviska a k provedení všech opatření, která předejdou možnému riziku spojenému s používáním tohoto přístroje," uvedl Beneš, podle kterého by lidé tuto pračku neměli raději používat do doby, než bude možné riziko poruchy u jejich přístroje vyloučeno.

Zničená pračka Candy, které se při testu protrhl buben.

Spotřebitelé, kteří vlastní pračku Candy GO 1460 D a u níž se tato vada zatím neprojevila, podle Beneše nemohou automaticky požadovat její výměnu či odstoupení od smlouvy.

"Časopis Test doporučuje přesto pračku, je-li v zákonné záruční době, reklamovat a vyčkat na vyjádření záručního servisu," podotkl Beneš. Pokud by se při servisní odborné prohlídce prokázala skrytá vada bubnu pračky, musí další postup spotřebitelé řešit s prodejcem, který ze zákona zodpovídá za vady výrobků.

,
Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Advantage Consulting, s.r.o.
SPECIALISTA NÁKUPU S NJ

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha, Středočeský kraj
nabízený plat: 30 000 - 50 000 Kč